Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Нюанси оскарження рішень держорганів щодо проходження держслужби

02.08.2018 391 0 1

Ця консультація допоможе керівникам, працівникам кадрових служб державних органів розібратись у спірних питаннях, що можуть виникати під час прийняття осіб на держслужбу, а також її проходження чи припинення.

Вступ осіб на держслужбу здійснюється відповідно до вимог Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889).

Нагадаємо: держслужбовцем є особа, яка обіймає посаду держслужби в держоргані, одержує зарплату за рахунок державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого держоргану, а також дотримується принципів держслужби.

Одним із таких принципів, за визначенням ст. 4 Закону № 889, є забезпечення рівного доступу до держслужби, а саме заборона всіх форм та проявів дискримінації, необґрунтованих обмежень або надання необґрунтованих переваг певним категоріям громадян щодо вступу на держслужбу та її проходження.

Установлено і права держслужбовців, зокрема: оскарження в установленому порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади держслужби та висновку щодо негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності; безперешкодне ознайомлення із документами про проходження ними держслужби, включаючи висновки щодо результатів оцінювання службової діяльності. Аби зняти безпідставні, на думку держслужбовця, звинувачення чи підозри, він може вимагати провести службове розслідування. Такі норми містяться в ст. 7 Закону № 889.

Окремо передбачено ще й можливість подання держслужбовцем скарги. Ідеться про те, що в разі порушення його прав, наданих Законом № 889, або виникнення перешкод у реалізації таких прав працівник протягом місяця із дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про такі обставини, має змогу подати керівникові держслужби скаргу із зазначенням фактів подібних порушень (положення ч. 1 ст. 11 Закону № 889).

Повна версія доступна тільки передплатникам