Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Суспільно корисні роботи: оформлення працівника та відображення його доходу у формі № 1ДФ

22.05.2019 1551 4 0

У консультації розглянемо, як оформити працівника, направленого виконавчою службою в ОМС на суспільно корисні роботи (аліментник) на строк 120 годин та з якою ознакою відобразити його дохід у податковому розрахунку за формою № 1ДФ.

Згідно зі ст. 24 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до громадян можуть застосовуватися адміністративні стягнення, зокрема у вигляді суспільно корисних робіт.

Такі роботи полягають у виконанні порушником оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний ОМС, призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше 8 годин, а неповнолітніми – не більше 2 годин на день (ст. 311 КУпАП).

До відома: ст. 1831 КУпАП установлено адмінвідповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. За таке порушення передбачено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж установлений законом мінімальний розмір оплати праці. Нарахувати таку плату та перерахувати її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів зобов’язаний власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган за місцем виконання порушником указаних робіт (ст. 3253 КУпАП).

Як передбачено п. 13.15 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Мін’юсту від 19.03.13 р. № 474/5 (далі – Порядок № 474/5), відповідно до визначеного ОМС переліку об’єктів, на яких порушники відбувають суспільно корисні роботи, уповноважений орган із питань апробації, на якого покладається виконання такого стягнення, у десятиденний строк із дня отримання постанови суду (судді) видає порушнику направлення (додаток 21 до цього Порядку) на один із цих об’єктів.

Повна версія доступна тільки передплатникам