Інвентаризація пального, яке зберігається в постачальника
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як провести інвентаризацію пального, що знаходиться в постачальника, зокрема пального, що відпускається за талонами, відомостями або смарт-картками.
У разі проведення інвентаризації юридичні особи незалежно від їхніх організаційно-правових форм і форм власності мають користуватися Положенням про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженим наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).
Проведення інвентаризації забезпечує керівник установи, який створює необхідні умови, визначає об’єкти, періодичність та строки проведення. Виняток становлять випадки, коли інвентаризація є обов’язковою, а саме: перед складанням річної звітності, у разі передачі майна, зміни матеріально відповідальної особи (далі – МВО), встановлення фактів крадіжок або зловживань, ліквідації, за судовим рішенням та в інших випадках, передбачених законодавством.
Для чого проводиться інвентаризація?
Мета цієї процедури – забезпечити достовірність даних бухобліку та фінзвітності установи. Під час інвентаризації запасів перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан, відповідність критеріям визнання та оцінка. При цьому забезпечуються:
- виявлення фактичної наявності запасів та перевірка повноти відображення на підставі первинних документів;
- установлення лишків або нестач запасів шляхом зіставлення фактичної їх наявності з даними бухобліку;
- виявлення запасів, що не використовуються.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року