Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти

12.04.2021 113 0 0

Кабмін ухвалив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Відповідну постанову з одноденним доопрацюванням ухвалили на засідання уряду 24 березня.

Відповідно до опублікованого на сайті уряду проєкту постанови (пункт 4.5), енергетична цінність та калорійність їжі має відповідати загальним віковим потребам учнів, а планування кратності калорій у їжі залежить від режиму харчування.

ПОРЯДОК (проєкт)

Порядок_додаток_3.pdf
Відкрити

НОРМИ (проєкт)

  • правильний розподіл білків, жирів та вуглеводів у харчуванні дітей, який має забезпечити школа;
  • які продукти і в якій кількості мають вживати діти.
Норми_дод_1.pdf
Відкрити

ОСОБЛИВОСТІ НОРМ (проєкт)

Особливості норм.pdf
Відкрити

Докладніше про зміни дивіться в пояснювальній записці:

Poyasnyuvalna_zapiska.pdf
Відкрити

Нагадаємо, відповідно до нового санітарного регламенту, у закладах освіти мають так організовувати харчування:

Питний режим

У закладі освіти має бути організований питний режим для дітей: за потреби кожна дитина має отримувати кип’ячену або фасовану воду в індивідуальному посуді. Про питні фонтанчики в документі не йдеться.
Можна використовувати негазовану воду, фасовану на промисловому виробництві, із дозованою подачею. Змінювати такі бутлі потрібно не рідше, ніж раз на два тижні.

Харчування

Сіль дозволяється використовувати тільки йодовану та лише для приготування їжі, кількість її в стравах суттєво обмежена. Заборонено використовувати соуси та майонези, крім кетчупу з високим вмістом томатів на 100 г продукту.

Цукор та підсолоджувачі додавати заборонено навіть у напої (чай, какао з молоком, компот, узвар тощо). Єдиний виняток – хлібобулочні вироби, де кількість цукру може бути не більшою 5 г на 100 г готового продукту.

Усі страви можна споживати виключно в день приготування.

Сніданок, обід та вечеря мають містити одну порцію зернових продуктів або картоплі, по одній порції овочів та фруктів, порцію м’ясних чи рибних страв та порцію молочних чи кисломолочних продуктів. Вживання плавленого сиру не дозволяється.

Заборони на продаж

У шкільних буфетах, окрім обмежень на продаж кондитерських виробів із кремом та морозива, які були й раніше, відтепер заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби, продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів.

Під заборону також потрапили газовані напої, у тому числі й солодкі, м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва, непастеризовані соки та молочні продукти, кава і гриби.

nus.org.ua

Коментарі до матеріалу