Заборгували працівникам заробітну плату? Що робити?
До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці України звернувся керівник ТОВ «У» за консультацією з трудового законодавства. Підприємство знаходиться у Донецькій області, у районі, де велися бойові дії. Пана Ігоря турбує питання щодо неможливості виплачувати заробітну плату своїм працівникам своєчасно за об’єктивними обставинами. Роз’яснення надала заступник начальника відділу управління інспекційної діяльності у Донецькій області Наталя Морозова.
Заробітна плата має виплачуватися не менше двох разів на місяць. Це норма. Але зараз ми маємо справу із форс-мажорними обставинами.
Якщо виплата здійснюється через установи банків – то об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати набагато менше, ніж при виплаті заробітної плати у касі підприємства.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.
Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати.
У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойові дії, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.
https://smu.dsp.gov.ua
Коментарі до матеріалу