Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи є дійсними накази з кадрових питань з якими співробітника не ознайомив роботодавець

13.12.2022 73 0 0

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернулась пані Ольга з питанням: чи є дійсними накази з кадрових питань з якими пані Ольгу не ознайомив роботодавець. За допомогою засобів онлайн зв’язку інспектором праці Мариною Солохою пані Ользі було  надано консультацію.

Єдині вимоги щодо створення управлінських документів і роботи зі службовими документами, а також порядок їх архівного зберігання в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності встановлюються Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженими Наказ Міністерства юстиції України 18.06.2015                   № 1000/5 (далі – Правила). Ці Правила є нормативно-правовим актом, обов’язковим для виконання всіма установами.

Відповідно до пункту одинадцятого розділу десятого глави другої Правил з розпорядчим документом з кадрових питань (особового складу) обов’язково ознайомлюють згаданих у ньому осіб, які на першому примірнику документа чи на спеціальному бланку проставляють свої підписи із зазначенням дати ознайомлення.

Наказ про надання відпустки видається на підставі графіку відпусток або заяви працівника. Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки за графіком не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну. Ці вимоги визначені частиною п’ятою статті 79 Кодексу законів про працю України.

Відповідно до пункту  другого статті 7 закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником.

Також інспектор праці розповіла  про негативні наслідки незадекларованої праці в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!», яка проходить  за підтримки проекту  ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».

В ході бесіди інспектор розповіла де може критися небезпека торгівлі людьми та як від неї врятуватися. Через збройну агресію рф ця проблема стала ще актуальнішою, адже багато хто втратив роботу, домівку, залишився без засобів для існування і цим становищем можуть скористатися торгівці людьми.

Наприкінці пані Ольгу було проінформовано про портал pratsia.in.ua., на якому можливо отримати консультаційну підтримку, а також відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу