Звільнення за бажанням роботодавця: новий Трудовий кодекс
Українців стане простіше звільнити з роботи. При цьому поновитися на ній навіть через суд навряд чи буде можливим, оскільки проєкт Трудового кодексу, який розглядають в Україні, дасть більше прав роботодавцям і менше найманим працівникам.
За новим кодексом роботодавець зможе звільняти найманих працівників "з причин економічного, технологічного, структурного або аналогічного характеру". Розпливчастість формулювання дасть змогу підвести причину звільнення під будь-який із цих пунктів.
Роботодавець зможе звільнити працівника навіть без попередження за два місяці. Але він має сплатити працівникові грошову компесацію: подвійну ставку за кожен день, на який буде скорочено цей двомісячний термін. Таким чином, якщо він захоче звільнити працівника негайно, то може просто одразу виплатити йому зарплату за 4 місяці і видати наказ про звільнення.
Якщо ж причиною звільнення стали бойові дії (наприклад, ракета знищила виробниче обладнання), то строк від попередження до звільнення скоротиться вдвічі, тобто становитиме один місяць.
Згідно з новим Трудовим кодексом, працівникам збільшать тривалість відпустки: вона стане 28 днів замість 24.
Кодексом також запроваджується поняття домашньої роботи. Працівник, який її виконує, користуватиметься тими самими правами та соціальними гарантіями, що й будь-який інший працівник.
Паперова трудова книжка стане необов'язковою. Роботодавець не зобов'язаний її заповнювати та зберігати. Однак, за бажанням працівника, він повинен буде зробити в ній запис, але зберігатиме трудову сам працівник.
https://t.me/occhhhooorr
Коментарі до матеріалу