Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Працевлаштування на роботу в умовах воєнного стану

20.01.2023

Під час надання консультації за допомогою сервісу «Інтерактивний інспектор», який створений з метою оперативного надання консультацій з питань трудових відносин працівників і роботодавців, головним державним інспектором відділу з питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Кузьменко Євгенія надала відповідь на одне з найпоширеніших питань щодо працевлаштування на роботу в умовах воєнного стану.

         Звернула увагу працівника, який звернувся за консультацією, на правильне укладання трудового договору в умовах воєнного стану (Воєнний стан в Україні продовжено строком на 90 діб до 19 лютого 2023 року відповідним Законом від 16.11.2022 № 2738, який набрав чинності 18 листопада 2022 року).

         Важливим питанням в цей час є правильне укладання трудового договору. У період дії воєнного стану сторони, за згодою, визначають форму трудових відносин, про це сказано у статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»від 15 березня 2022 року № 2136 (із змінами і доповненнями внесеними Законом України від 1 липня 2022 року № 2352).

         Трудовий договір, як правило, укладається в письмовій формі це визначено статтею 24 КЗпП України, але водночас положення статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136 (із змінами і доповненнями внесеними Законом України від 1 липня 2022 року № 2352)дозволяють самостійно визначити, на період дії воєнного стану, форму трудового договору.

         Треба взяти до уваги, що з метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, та для усунення кадрового дефіциту, браку робочої сили, у тому числі внаслідок фактичної відсутності працівників, які евакуювалися в іншу місцевість, перебувають у відпустці, простої, тимчасово втратили працездатність або місце знаходження яких тимчасово невідоме, роботодавці можуть укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника. 

          У період дії воєнного стану порядок прийняття працівників на роботу особливих змін не зазнав, тобто працівник подає всі необхідні документи для прийняття на роботу.

         Роботодавець видає наказ про прийняття на роботу та повідомляє Державну податкову службу. При цьому у період дії воєнного стану сторони за згодою сторін визначають форму трудового договору усна чи письмова.

         При укладенні трудового договору умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.

         Та існують особливі види трудових договорів, які роботодавець може запропонувати укласти у період дії воєнного стану це трудовий договір зі спрощеним режимом регулювання трудових відносин та трудовий договір з нефіксованим робочим часом.

https://dp.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
18.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (14.04.2025 - 18.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   10 відповідей НАДС щодо нової класифікації посад державної служби Постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 11 березня 2025 року № 4282-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держ...
21.04.2025
Мінімальні зарплати у країнах ЄС: дані на 2025 рік
Євростат оприлюднив перші дані за 2025 рік щодо мінімальних зарплат. Так, з 1 січня 2025 року національна мінімальна заробітна плата встановлена у 22 з 27 країн Європейського Союзу. Винятками залишаються Данія, Італія, Австрія, Фінляндія та Швеція. У 10 країнах мінімальна зарплата менша за €1 ...
17.06.2025
Внесено зміни до граничних сум витрат на придбання автомобілів, меблів та іншого обладнання
Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 04.04.2001 р. № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп'ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державн...
Нове
14.07.2025
Право на відпустку та відповідальність роботодавця за його порушення
Право на відпустки мають усі працівники (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також які працюють за трудовим договором у фізич...
14.07.2025
Доплата за суміщення професій чи посад
Суміщення професій (посад) – це виконання працівником додаткової роботи за іншою посадою або професією, поряд із основною роботою, визначеною трудовим договором, в межах робочого часу на одному підприємстві, в установі чи організації. Додаткова робота оформлюється наказом про суміщення за згод...
14.07.2025
Проблеми з оформленням віддаленої, надомної або гнучкої роботи: правове поле та обов’язки роботодавця
Інспектори відділу з питань праці південного регіону, під час проведення інформаційно-роз’яснювального заходу у фізичних осіб-підприємців, порушили актуальне питання: дотримання законодавства під час оформлення віддаленої, надомної чи гнучкої форми зайнятості. В умовах воєнного стану все біль...