Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Працевлаштування на роботу в умовах воєнного стану

20.01.2023

Під час надання консультації за допомогою сервісу «Інтерактивний інспектор», який створений з метою оперативного надання консультацій з питань трудових відносин працівників і роботодавців, головним державним інспектором відділу з питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Кузьменко Євгенія надала відповідь на одне з найпоширеніших питань щодо працевлаштування на роботу в умовах воєнного стану.

         Звернула увагу працівника, який звернувся за консультацією, на правильне укладання трудового договору в умовах воєнного стану (Воєнний стан в Україні продовжено строком на 90 діб до 19 лютого 2023 року відповідним Законом від 16.11.2022 № 2738, який набрав чинності 18 листопада 2022 року).

         Важливим питанням в цей час є правильне укладання трудового договору. У період дії воєнного стану сторони, за згодою, визначають форму трудових відносин, про це сказано у статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»від 15 березня 2022 року № 2136 (із змінами і доповненнями внесеними Законом України від 1 липня 2022 року № 2352).

         Трудовий договір, як правило, укладається в письмовій формі це визначено статтею 24 КЗпП України, але водночас положення статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136 (із змінами і доповненнями внесеними Законом України від 1 липня 2022 року № 2352)дозволяють самостійно визначити, на період дії воєнного стану, форму трудового договору.

         Треба взяти до уваги, що з метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, та для усунення кадрового дефіциту, браку робочої сили, у тому числі внаслідок фактичної відсутності працівників, які евакуювалися в іншу місцевість, перебувають у відпустці, простої, тимчасово втратили працездатність або місце знаходження яких тимчасово невідоме, роботодавці можуть укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника. 

          У період дії воєнного стану порядок прийняття працівників на роботу особливих змін не зазнав, тобто працівник подає всі необхідні документи для прийняття на роботу.

         Роботодавець видає наказ про прийняття на роботу та повідомляє Державну податкову службу. При цьому у період дії воєнного стану сторони за згодою сторін визначають форму трудового договору усна чи письмова.

         При укладенні трудового договору умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.

         Та існують особливі види трудових договорів, які роботодавець може запропонувати укласти у період дії воєнного стану це трудовий договір зі спрощеним режимом регулювання трудових відносин та трудовий договір з нефіксованим робочим часом.

https://dp.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
04.02.2025
Міноборони розʼяснює, як в Резерв+ згенерувати електронне направлення на ВЛК
Застосунок Резерв+ дає військовозобов’язаному зручну можливість за власним бажанням подати запит та отримати електронне направлення на проходження ВЛК. Без необхідності відвідувати ТЦК. Міноборони відповідає на ключові запитання про нову функцію. Що змінилось для військовозобов’язаного...
19.02.2025
Відпустки без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану
Посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області провели інформаційний семінар в одній із районних адміністрацій Запоріжжя.  Серед ключових питань було надання відпусток без збереження заробітної плати. Інспектори роз’яснили, що, відповідно до статті 12 Закону України &...
14.02.2025
Президент підписав закон про продовження строку для проходження ВЛК обмежено придатними
Президент підписав Закон України від 12.02.2025 р. № 4235-IX  (законопроєкт № 12457) щодо обов’язковості проходження громадянами України, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повторного медичного огляду та визначення кінцевого строку його проведення. Згідно із ...
Нове
02.05.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (28.04.2025 - 02.05.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   Чи потрібно робити доплату до мінімального розміру суміснику, що відпрацював повний робочий час? Так. Але лише якщо звільнення ініціював сам працівник. Відкликати заяву про звільнення за власним бажанням можна впродовж 2 тижнів після її подання. Відпустка без ...
02.05.2025
Чи можна відкликати заяву про звільнення
 Так. Але лише якщо звільнення ініціював сам працівник. Відкликати заяву про звільнення за власним бажанням можна впродовж 2 тижнів після її подання. Як це зробити  Усно або письмово. Письмова форма надійніша, адже вона може слугувати  доказом у разі трудового спору.  &nb...
02.05.2025
Як додати/вилучити уповноважених спеціалістів для роботи в кабінеті страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду України?
В особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано можливість доступу до кабінету страхувальника уповноважених спеціалістів, які мають службовий кваліфікований електронний підпис. При цьому право додавати/вилучати уповноважених спеціалістів для...