Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Стратегія Ради Європи про права осіб з інвалідністю на 2017-2023 роки: реальність для всіх

18.04.2023 14 0 0

Загальною метою Стратегії Ради Європи про права осіб з інвалідністю на 2017-2023 роки (Стратегія) є досягнення рівності, гідності та рівних можливостей для осіб з інвалідністю. Це вимагає забезпечення незалежності, свободи вибору, повної і ефективної участі у всіх сферах життя і суспільства, включаючи проживання в соціумі.

Держави-члени вже погодилися на ці цілі шляхом ратифікації Конвенції. На відміну від Конвенції, Стратегія не створює юридичних зобов’язань для держав-членів. Стратегія є документом, який спрямований на керівництво і підтримку діяльності та заходів, спрямованих на реалізацію Конвенції, що здійснює Рада Європи, її держави-члени та інші зацікавлені сторони на національному та місцевому рівнях.

Перш за все Стратегія визначає п’ять наскрізних питань, які необхідно враховувати у всіх напрямках роботи і у всіх заходах Ради Європи з підтримки держав-членів. Ці питання також мають важливе значення для відображення державами-членами у своєму законодавстві, політиці та діяльності і у всіх сферах життя, щоб поліпшити життя осіб з інвалідністю.

Наскрізними питаннями є:

  •  участь, співпраця і координація
  •  універсальний дизайн і розумне пристосування
  •  перспектива гендерної рівності
  •  множинна дискримінація
  •  освіта та навчання.

Пріоритетними напрямками є:

  1. Рівність і недискримінація
  2. Підвищення обізнаності
  3. Доступність
  4. Визнання рівності перед законом
  5. Свобода від експлуатації, насильства та жорстокого поводження

https://zt.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу