Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Створення «пунктів незламності»: в U-LEAD розробили рекомендації для громад

14.12.2022

Програма "U-LEAD з Європою" опублікувала посібник із покроковою інструкцією для громад зі створення, облаштування та функціонування «пунктів незламності».

Як зазначається, мета функціонування "пунктів незламності" - завчасне реагування на надзвичайні ситуації, зокрема надання допомоги населенню у разі критичних проблем з енергетикою та опаленням, створення умов для тимчасового перебування населення у разі порушення нормальних умов життєдіяльності (відсутності питного водопостачання, водовідведення, електро-, газо- і теплопостачання, мобільного зв’язку).

Підставами для створення таких пунктів є частина 2 статті 19 Кодексу цивільного захисту України, стаття 36-1 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». "Пункти незламності", які створюються органами місцевого самоврядування, як правило, стаціонарні, які розгортаються у приміщеннях комунальної форми власності.

Для організації діяльності "пунктів незламності" U-LEAD рекомендує органам місцевого самоврядування, комунальним закладам, установам і підприємствам виконати такі дії. Зокрема, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій місцевої ради має розробити пропозиції до планів основних заходів з цивільного захисту на рік та планів реагування на надзвичайні ситуації в частині комплексу завдань щодо розгортання та функціонування "пунктів незламності".

Виконавчий комітет місцевої ради затверджує зміни до цих планів, а місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на підставі пропозицій виконавчого органу (відділу, сектору тощо) з питань цивільного захисту обраховує потребу в кількості "пунктів незламності".

При цьому порядок використання приміщень комунальної форми власності, у яких можуть розгортатися "пункти незламності", визначає орган, в управлінні якого перебуває майно.

Виконком затверджує перелік об’єктів комунальної форми власності, у приміщенні яких можуть бути відкриті "пункти незламності", план заходів щодо організації їх роботи, визначає графік роботи.

Питання фінансування та матеріально-технічного забезпечення "пунктів незламності" вирішує виконавчий орган, до повноважень якого віднесено забезпечення цивільного захисту (головний розпорядник коштів).

Відповідні виконавчі органи місцевої ради разом з комунальними закладами, установами та підприємствами мають облаштувати "пункти незламності" у громаді. При цьому роботодавець може організувати залучення працівників до їх функціонування, якщо є потреба.

Крім того, для підтримки діяльності "пунктів незламності", проведення певних активностей від громадських організацій (різноманітні навчання, майстер-класи та інше) органи місцевого самоврядування можуть залучати волонтерів.

Відповідна посадова особа або структурний підрозділ з комунікації має підготувати інформаційні матеріали та поінформувати жителів про наявні "пункти незламності".

У рекомендаціях також є посилання на законодавчі норми, якими регулюється створення та функціонування "пунктів незламності", і приклад рішення виконавчого комітету про створення таких пунктів.

https://decentralization.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
19.02.2025
Відпустки без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану
Посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області провели інформаційний семінар в одній із районних адміністрацій Запоріжжя.  Серед ключових питань було надання відпусток без збереження заробітної плати. Інспектори роз’яснили, що, відповідно до статті 12 Закону України &...
14.02.2025
Президент підписав закон про продовження строку для проходження ВЛК обмежено придатними
Президент підписав Закон України від 12.02.2025 р. № 4235-IX  (законопроєкт № 12457) щодо обов’язковості проходження громадянами України, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повторного медичного огляду та визначення кінцевого строку його проведення. Згідно із ...
25.02.2025
Лист МОУ: Щодо правомірності відмови військовослужбовцям у виплаті додаткової винагороди у розмірі 100000 грн та матеріальної допомоги у зв'язку з отриманою травмою
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛИСТ від 20.02.2025 р. № 220/13/ВихЗПІ/152 У відповідь на Ваш запит на публічну інформацію щодо правомірності відмови у виплаті додаткової винагороди у розмірі 100000 грн та матеріальної допомоги у зв'язку з отриманою травмою. Щодо ...
Нове
09.05.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (05.05.2025 - 09.05.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   НАЗК запустило новий онлайн-курс «Запитай уповноваженого!» Цей курс створено на основі реальних запитів та проблем, з якими стикаються службовці у питаннях декларування, конфлікту інтересів, викривання корупції тощо. Порядок підтвердження періодів ...
09.05.2025
Як неприбуткова організація може отримати витяг з Реєстру неприбуткових установ
Як неприбуткова організація (представник неприбуткової організації чи уповноважена особа) може отримати витяг з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Витяг), та чи може отримати Витяг в паперовому вигляді, якщо запит на його отримання надіслано через Електронний кабінет? Відпов...
09.05.2025
Натуральна благодійна допомога у період воєнного стану: чи включається до оподатковуваного доходу?
Із 16 березня 2025 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, передбачені Законом України від 25 лютого 2025 року № 4254-ІХ. Метою нововведень є стимулювання благодійної діяльності під час воєнного стану, зокрема — уточнення податкового статусу допомоги у негрошовій (натуральн...