Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи зберігається право на щорічну відпустку більшої тривалості при зміні назви закладу, посади та посадових обов’язків працівників, яке відбувалося в межах бібліотеки закладу вищої освіти?

10.07.2025

Відповідно до статті 6 Закону України «Про відпустки», щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік. Для окремих категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки.

Щодо вашого випадку, коли працівники бібліотеки раніше користувалися відпусткою більшої тривалості, а потім відбулися зміни посад та перейменування в межах одного структурного підрозділу (бібліотеки), ситуація є наступною:

Листи Мінсоцполітики від 24.10.2011 р. №391/13/116-11 та Міністерства економіки України від 25.08.2021 р. №4712-06/42456-09, мають рекомендаційний характер. У цих листах зазначається, що право на збереження раніше встановленої тривалості відпустки втрачається при зміні місця роботи, посади, професії.

Однак, ключовим аспектом є те, що переведення відбувалося в межах одного структурного підрозділу (бібліотеки). Хоча назви посад і посадові обов’язки змінювалися, це не є зміною місця роботи в розумінні повного переходу до іншого підприємства, установи чи організації. Переведення в межах однієї бібліотеки, навіть із зміною функціоналу, може розглядатися як внутрішні кадрові зміни, які не завжди призводять до втрати права на раніше встановлені гарантії, якщо це прямо не передбачено законом або колективним договором.

Законодавство України не містить прямої норми, яка б чітко регулювала збереження тривалості відпустки при внутрішніх переведеннях із зміною посади в межах одного підприємства, установи, організації, якщо працівник мав право на відпустку більшої тривалості до введення в дію Закону України «Про відпустки».

Оскільки в зазначених листах йдеться про втрату права при зміні місця роботи, посади, професії, то зміна лише посади в межах того ж самого закладу та структурного підрозділу може трактуватися по-різному. Зазвичай, коли працівник залишається працювати в тій самій установі, він зберігає всі права та гарантії, передбачені трудовим законодавством, якщо інше не обумовлено конкретними умовами переведення або положеннями колективного договору.

Додаткові відпустки надаються незалежно від тривалості основної щорічної відпустки і визначаються умовами Колективного договору. Вони додаються до щорічної основної відпустки.

Оскільки переведення відбувалося в межах одного структурного підрозділу (бібліотеки) і працівники не змінювали місце роботи (установу) тривалість відпустки може зберігатися. Рекомендаційні листи не є нормативно-правовими актами і не можуть скасовувати права працівника, якщо ці права не скасовані законом.

Таким чином, надання додаткових відпусток обумовлене Колективним договором повинне додаватися до основної відпустки і є обов’язковим для роботодавця.

https://dp.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
18.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (14.04.2025 - 18.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   10 відповідей НАДС щодо нової класифікації посад державної служби Постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 11 березня 2025 року № 4282-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держ...
11.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (07.04.2025 - 11.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   Чи вважається порушенням відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях? Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймаються для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підпи...
21.04.2025
Мінімальні зарплати у країнах ЄС: дані на 2025 рік
Євростат оприлюднив перші дані за 2025 рік щодо мінімальних зарплат. Так, з 1 січня 2025 року національна мінімальна заробітна плата встановлена у 22 з 27 країн Європейського Союзу. Винятками залишаються Данія, Італія, Австрія, Фінляндія та Швеція. У 10 країнах мінімальна зарплата менша за €1 ...
Нове
10.07.2025
Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
З 1 жовтня 2021 року всі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Електронний лікарняний формується на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність, який лікар створює в електронній системі охорони здоров’я. Сьогодні основний обсяг обі...
10.07.2025
Чи нараховується підвищення окладу працівнику органу місцевого самоврядування при відрядженні в зону бойових дій?
Постановою КМУ «Деякі питання оплати праці працівників державних органів та органів місцевого самоврядування під час воєнного стану» від 25.04.2023 № 391 (далі – постанова № 391) визначено порядок підвищення окладів працівників держорганів, які безпосередньо здійснюють свої повнова...
10.07.2025
Працівника мобілізовано, але жодних документів не надано. Як правильно оформити його відсутність?
У разі мобілізації на період військової служби роботодавець має увільнити працівника від роботи. Якщо працівник не надав жодного документа, що підтверджує факт його мобілізації, його відсутність необхідно табелювати як неявки з нез’ясованих причин (НЗ). Факт мобілізації працівник може підтве...