Вища школа публічного управління виправдовує покладені на неї очікування, набирає обертів, гідно відповідає на запити державних органів щодо підвищення кваліфікації кадрів, зокрема з питань перехідного правосуддя, міжнародного гуманітарного права, євроінтеграції, вивчення іноземних мов тощо. Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час засідання Наглядової ради Вищої школи публічного управління.
Директорка Вищої школи Юлія Лихач наголосила, що її колективу у співпраці з НАДС вдалося реалізувати чимало важливих освітніх проєктів: створено нові програми, залучено експертів й тренерів з практичним досвідом, посилено партнерства з міжнародними організаціями. За її словами, впродовж І-го півріччя забезпечено підвищення кваліфікації 15576 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. До надання освітніх послуг Школа залучила 194 тренери-практики, експертів, серед яких – 50 держслужбовців. Загалом підвищення кваліфікації відбувалося за 36 напрямами й за 130 програмами.
Однією з візитівок Вищої школи – є Школа підготовки стратегів. Цільова аудиторія – державні службовці, які обіймають посади державної служби категорії «А». Днями стартував вже п’ятий набір Школи. Важливим є й онлайн-курс «Школа старост». З початку року сертифіковано 264 особи. Мета програми - розвиток комплексних знань та практичних навичок, необхідних для ефективного виконання старостам, своїх обов'язків для забезпечення сталого розвитку громад та задоволенню потреб громадян.
Серед ключових напрямків, за якими здійснюється навчання - формування компетенцій ключових державних експертів України у сфері євроінтеграції, використання інструментів штучного інтелекту, безбар’єрність, професіоналізація за сім’ями посад, школа громадянської освіти, розвиток тренерської майстерності.
У рамках діджіталізації професійної освіти експертами Вищої школи забезпечено функціонування інноваційної освітньої платформи для навчання та розвитку публічних службовців – STUDYіЯ. Там вже розміщено 42 онлайн-курси з євроінтеграції, взаємодії з ветеранами та ветеранками, СНПК, бюджетного процесу, безбар’єрності, легкого читання тощо. На платформі зареєстровано майже понад 16 тисяч користувачів.
Пріоритетними напрямами діяльності Вищої школи у ІІ півріччі 2025 року відзначено наступні: виконання державного замовлення, розроблення програм та організація навчання для сімей посад, розробка та реалізація нових напрямів навчання, розробка та реалізація програм тренерської підготовки, створення онлайн-курсів, організація комунікативних заходів, співпраця з міжнародними партнерами.
Підтримку проєктів Вищої школи висловили керівник Департаменту управління персоналом Офісу Президента України Лілія Мартинюк, Голова Професійної спілки працівників державних установ України Юрій Піжук, керівниця програм з питань реформ та врядування ООН Жінки в Україні Галина Мещерякова, член Національної комісії зі стандартів державної мови Володимир Мозгунов.
https://nads.gov.ua