Робота в нічний час
Нічним вважається час із 22 до 6 годин (ст. 54 КЗпП).
При роботі в нічний час установлена тривалість роботи скорочується на одну годину. Це положення не діє, якщо на підприємстві встановлено скорочену тривалість робочого часу.
У період дії воєнного стану не діє скорочення тривалості нічної роботи на одну годину (ч. 2 ст. 8 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану").
В окремих випадках тривалість нічної роботи може бути встановлено на рівні денної, якщо мова йде, зокрема, про безперервні виробництва або про виробничу необхідність, а також про змінні роботи при шестиденному робочому тижні.
Статтею 55 КЗпП встановлено заборону на залучення до нічних робіт:
- вагітних і жінок, що мають дітей до трьох років;
- осіб, молодших вісімнадцяти років.
У період дії воєнного стану не залучаються до роботи в нічний час без їх згоди:
- вагітні жінки і жінки, які мають дитину віком до одного року,
- особи з інвалідністю, яким за медичними рекомендаціями протипоказана така робота (ст. 8 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану").
Також законодавчо може передбачатися заборона або обмеження щодо залучення до роботи в нічний час окремих категорій працівників, наприклад, інвалідів (ст. 172 КЗпП) і жінок (ст. 175 КЗпП).
Оплата праці за роботу в нічний час може встановлюватися в підвищеному розмірі відповідно до колективної, трудової чи іншої угоди (ст. 108 КЗпП).
https://t.me/occhhhooorr
Коментарі до матеріалу