Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Порядок формування страхувальниками-роботодавцями коригуючих заяв-розрахунків

09.07.2025

Відповідно до частини першої статті 26 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 21.09.2022 № 2620-IX, підставою для фінансування страхувальників територіальними органами уповноваженого органу управління є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат за їхніми видами.

Для отримання фінансування страхових коштів на оплату листків непрацездатності заява-розрахунок формується та подається до Пенсійного фонду України через особистий електронний кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг.

Подання страхувальниками заяв-розрахунків регулюється Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року № 12, та відповідно до пункту 7 цього Порядку відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Після того, як спеціалістом Фонду опрацьовано заяву-розрахунок страхувальника та в подальшому надано статус “Відправлено на оплату” або “Отримано в банку”, може з’явитися необхідність коригування внесених до неї даних після самостійно виявлених помилок страхувальником. Наприклад, може виникнути необхідність додаткового фінансування, дозамовлення коштів (коригування збільшення) або повернення зайво замовлених коштів (коригування зменшення). Також виправлення інформації про застраховану особу, стаж, пільгу ЧАЕС, реквізити лікарняного, причину непрацездатності тощо (для паперових ЛН) — це коригування “несумових” параметрів.

Для таких випадків на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано можливість подання коригуючої заяви-розрахунку.

Коригуюча заява-розрахунок створюється до заяви-розрахунку, яка має статус “Оплачено”, шляхом коригування необхідних записів по окремому листку непрацездатності.

До “коригування зменшення” додатково, окрім листа-пояснення, має бути додано платіжне доручення, згідно з яким проведено повернення зайво замовлених коштів.

Після проведення коригування коригуюча заява-розрахунок (будь-яка) набуває статусу “В опрацюванні”. Після прийняття “коригуючої збільшення” (дофінансування) коригуюча заява-розрахунок набуває статусу “Прийнято”, включається до загальної відомості за цей день і передається на фінансування.
Після опрацювання спеціалістами Фонду коригуючі заяви-розрахунки “коригування зменшення” та “коригування несумових параметрів” обліковуються окремо та набувають статусу “Оплачено”.

https://www.pfu.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
18.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (14.04.2025 - 18.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   10 відповідей НАДС щодо нової класифікації посад державної служби Постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 11 березня 2025 року № 4282-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держ...
11.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (07.04.2025 - 11.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   Чи вважається порушенням відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях? Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймаються для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підпи...
21.04.2025
Мінімальні зарплати у країнах ЄС: дані на 2025 рік
Євростат оприлюднив перші дані за 2025 рік щодо мінімальних зарплат. Так, з 1 січня 2025 року національна мінімальна заробітна плата встановлена у 22 з 27 країн Європейського Союзу. Винятками залишаються Данія, Італія, Австрія, Фінляндія та Швеція. У 10 країнах мінімальна зарплата менша за €1 ...
Нове
09.07.2025
Право на пенсію за півтора роки
Пунктами 6 та 7 частини 1 статті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) передбачено, що право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи: трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноважен...
09.07.2025
Всі виплати соціальних допомог будуть здійснені вчасно - в строки, визначені законодавством
Починаючи з 1 липня, адміністрування соціальних виплат, що здійснюються за державний кошт, було передано Пенсійному фонду України — раніше ці функції виконували органи соціального захисту населення. Передача функцій відбулася відповідно до трьох постанов Кабінету Міністрів України (№ 695, 765,...
09.07.2025
Надавачі соціальних послуг звільняються від сплати ПДВ
Міністерство соціальної політики України працює над розвитком ринку соціальних послуг як важливого інструменту підтримки людей, які опинилися, або ризикують потрапити в складні життєві обставини чи кризу. Щоб зробити послуги більш доступними, зменшити фінансове навантаження на надавачів соціальних ...