Щодо зменшення надбавки педагогічним працівникам за престижність праці та складність і напруженість у роботі
Положеннями статті 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 №2145-VIII визначено, що держава забезпечує педагогічним працівникам належні умови праці.
Нарахування заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» ( зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 №557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження, схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ», Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102 (зі змінами), зареєстрованим у міністерстві юстиції України 27 травня 1993 року №56.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів» від 23.03.2011 №373 надбавка за престижність праці педагогічних працівників встановлюється в граничному розмірі 30 % посадового окладу (ставки заробітної плати), але не менше 5 %, розмір якої встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 №373 із змінами внесеними Постановою КМУ від 25.03.2014 №88).
Частиною 3 ст. 97 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) зазначено, що конкретні розміри доплат працівникам встановлюються власником або уповноваженим ним органом.
Отже, керуючись наведеними нормами Постанови № 373 та КЗпП України керівник навчального закладу має право встановити конкретний розмір надбавки за престижність праці в межах від 5 % до 30 % посадового окладу. Встановлений розмір надбавки обов’язково повинен бути підкріплений фінансовими можливостями навчального закладу в частині видатків на фонд оплати праці.
Відповідно до пп.2 п.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. N557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" працівникам, у тому числі й педагогічним, може встановлюватися надбавка в розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) за високі досягнення в праці, за виконання особливо – важливої роботи (на строк її виконання), за складність і напруженість у роботі. Граничний розмір саме цих надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50% посадового окладу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначені надбавки скасовуються або зменшуються.
Зменшувати розмір надбавки в установі або скасовувати її в цілому може керівник установи за наказом. Без відповідного наказу нараховувати надбавку у зменшеному розмірі або взагалі не нараховувати заборонено.
Додатково інформуємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 №401 «Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету» було внесено зміни до абз.2 пп.2 п.22 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України про скорочення видатків загального фонду Державного бюджету України на 2022 рік, передбачених головним розпорядникам коштів державного бюджету за програмами та їх спрямування до резервного фонду державного бюджету. Кошти резервного фонду підуть на потреби оборони та безпеки нашої держави.
https://t.me/dneprviddil
Коментарі до матеріалу