Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна прийняти секретаря сільської ради для проведення викладацької роботи за сумісництвом?

09.04.2021 38 0 0

Чи має керівник закладу загальної середньої освіти право прийняти на роботу за сумісництвом секретаря сільської ради для проведення викладацької роботи?

ВІдповідь:  Ні, для прийняття секретаря сільської ради на роботу за сумісництвом в середню школу правові підстави відсутні.

Розберемося, чому.

Відповідно до частини другої ст. 21 КЗпП України, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Що таке сумісництво: сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому жабо іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43, зареєстровано в  Міністерстві юстиції України 30 червня 1993 р. за № 43, далі – Положення №43).

Секретар сільської ради є працівником, але має спеціальний статус – він є посадовою особою місцевого самоврядування. ІЗакон України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлює певні обмеження для такіх посадовців.

Секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі, і не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової і творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

Такі обмеження встановлено п.2 ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Разом з тим, чинне законодавство визначає, що посадова особа місцевого самоврядування під час проходження служби в органах місцевого самоврядування, може займатись іншими оплачуваними видами діяльності (і зазначена ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII).

Це такі види діяльності, як: викладацька, наукова і творча діяльність, медична практика, інструкторська та суддівська практика із спорту.

Усі працівники, включаючи посадових осіб органів місцевого самоврядування, крім основної роботи, мають право виконувати педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік.

Така робота не є сумісництвом відповідно до п. 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення № 43.

Виконання такої роботи з погодинною оплатою допускається в робочий час із дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати 

Отже, для провадження педагогічної (викладацької) роботи у свій робочий час секретареві сільської ради обов’язково потрібен дозвіл голови сільради. Якщо ж керівник такий дозвіл не надав, то секретар сільради повинен виконувати цю роботу поза межами робочого часу.

od.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу