Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна прийняти особу, якій виповнилось 16 років на посаду робітника, зайнятого роботою на висоті?

17.05.2023 28 0 0

Ні. Статтею 190 КЗпП України визначено, що забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також граничні норми підіймання і переміщення важких речей особами молодше вісімнадцяти років затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Так, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 №  46 затверджено «Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх», згідно якого  професія «робітники, зайняті роботою на висоті» відноситься до робіт, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх.

https://pl.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу