Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – це єдина державна система, яка зберігає інформацію про зареєстровані права на нерухомість. Внесення відомостей про нерухоме майно до ДРРП є офіційним визнанням і підтвердженням державою речових прав на нерухоме майно.
Для державної реєстрації прав на нерухомість людина може звернутися до:
Існують випадки, коли за наявності певних підстав, державний реєстратор може відмовити в проведенні державної реєстрації прав. Серед них, зокрема:
За наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.
Якщо особа вважає, що порушили її право, вона може оскаржити таку відмову, звернувшись до:
1. Територіальних органів Міністерства юстиції України. З відповідною скаргою можна звернутися протягом двох місяців з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатись про порушення своїх прав.
Скарга подається у письмовій формі та має містити відомості:
Скарга має бути підписана скаржником або його представником та може бути подана в електронній формі за умови підписання її кваліфікованим електронним підписом.
Час розгляду скарги становить не більше 45 днів від дня надходження.
2. Суду. Судове оскарження відмови є альтернативою адміністративному оскарженню. Водночас слід наголосити, що відповідно до пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» відкрите за заявою скаржника судове провадження з того ж предмета і з тих же підстав, унеможливлює розгляд скарги у сфері державної реєстрації Міністерством юстиції України.
Для звернення до суду необхідні такі документи:
Суд може скасувати відмову та зобов’язати реєстратора здійснити реєстрацію.
Інформація станом на 07.05.2025
https://www.kmu.gov.ua