Одним з головних векторів діяльності Державної служби України з питань праці є консультування та запобігання використанню дитячої праці або молоді, та трудової експлуатації.
Саме консультаційна підтримка допомагає подолати та суттєво зменшити рівень не задекларованої праці в країні.
Нелегальна зайнятість залишається вкрай популярною, особливо серед молодих шукачів роботи. Бо саме ця категорія працівників є більш незахищеною та дозволяє роботодавцям нехтувати соціальним благополуччям молоді отримуючи для себе надмірний прибуток. Адже при не задекларованих трудових відносинах роботодавці найчастіше не розраховуються з працівниками при звільненні, «забувають» виплатити кровно зароблену заробітну плату, відпустки та лікарняні.
У воєнний час задекларовані трудові відносини і сплата відповідних внесків є вкрай важливими для України. Це запорука наповнення бюджету і зміцнення ВСУ, що можливо лише за умови максимальної поінформованості роботодавців та працівників щодо небезпек неофіційної праці для них самих та для країни загалом.
Легальні трудові відносини гарантують вагомі переваги безпосередньо працюючим. Водночас, соціальна відповідальність бізнесу – запорука високої репутації. Споживачі більше довіряють бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито.
Працювати за трудовим договором – вигідно! Бо для офіційно працевлаштованих працівників держава гарантує, що у разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, працююча особа отримає:
З метою обізнаності неповнолітніх в сфері праці та запобігання використання дитячої праці та трудової експлуатації молоді, 29.08.2023 інспекторка праці Кравченко Наталія завітала до одного з навчально-виховного комплексу м. Покровська та привернула увагу дітей до проблеми неформальної, неофіційної, незареєстрованої, тіньової, прихованої зайнятості.
Окрім того, інспектором праці було роздано відповідний інформаційний матеріал всім охочім.
https://smu.dsp.gov.ua