Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як військовослужбовцям підтвердити витрати на відрядження — роз’яснення Департаменту фінансів Міноборони

26.04.2023 9 0 0

Про те, що слід знати про оформлення необхідних документів і відшкодування витрат на відрядження Інформаційному агентству АрміяInform розповіли фахівці Департаменту фінансів Міноборони України.

Порядок направлення військовослужбовця у відрядження визначається Інструкцією про відрядження військовослужбовців, затвердженою наказом Міноборони країни від 20.02.2017 № 105.

Згідно з пунктом 9 цієї Інструкції, підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у відрядженні витрат, є розрахункові документи. Вартість понесених витрат на найм житлового приміщення під час службового відрядження засвідчують розрахункові документи, визначені Законом України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту, що підтверджує факт продажу товарів, надання послуг і так далі.

З 01.01.2022 року в розумінні Закону № 265/95-ВР відповідними розрахунковими документами, які підтверджують справжність здійснення розрахункових операцій, можуть слугувати лише:

 • фіскальні чеки реєстраторів розрахункових операцій (РРО);
 • фіскальні чеки програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО);
 • розрахункові квитанції у випадку використання книг обліку розрахункових операцій;
 • квитанції установ банку про здійснення оплати.

Сума відшкодованих у встановленому законом порядку витрат та відрядження в межах фактичних витрат не є доходом платника податків. Однак витрати не є об’єктом оподаткування на доходи фізичних осіб лише за наявності підтвердних документів.

На період дії воєнного стану на території України до Закону № 265/95-ВР внесено зміни про тимчасову заборону застосування штрафних санкцій за порушення цього закону, однак це не звільняє суб’єкти господарювання від обов’язку видавати отримувачу розрахунковий документ.

Нагадаємо, що витрати на відрядження — це фактичні витрати:

 • на проїзд (зокрема, перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (зокрема, на орендованому транспорті);
 • оплата вартості проживання у готелях (мотелях), а також включені до таких рахунків витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, прасування одягу, взуття тощо);
 • на найм інших жилих приміщень;
 • оплату телефонних розмов;
 • оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз);
 • обов’язкове страхування;
 • інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування в місці відрядження, зокрема, будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв’язку із здійсненням таких втрат.

https://armyinform.com.ua

Коментарі до матеріалу