Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як інспектор допоміг одинокій матері поєднати роботу із сімейними обов’язками

11.08.2023 33 0 0

До інспекції праці звернулася Марина (ім’я змінено), яка просила роз’яснити як розірвати трудовий договір без відпрацювання двох тижнів.

Жінка розповіла, що працює прибиральницею виробничих приміщень та є одинокою матір’ю двох донечок 3 і 7 років. Пропрацювавши деякий час вона зрозуміла, що не може поєднувати догляд за дітьми з роботою, яка починається о 5 годині ранку.

Інспектор праці ініціював телефонну розмову із роботодавцем Марини, в ході якої, дотримуючись принципів конфіденційності, поцікавився чи працюють на підприємстві одинокі матері, чи обговорюються при укладенні трудових договорів з такими працівниками режими робочого часу та відпочинку, питання відключення електроенергії та як часто залучаються працівники до роботи у нічний час, які заходи вживаються для мінімізації залучення працівників, зокрема жінок з дітьми до роботи у нічний час тощо.

Як з’ясувалося, виробничої необхідності для початку робочого дня Марини о 5 годині ранку немає. Такий графік роботи був встановлений для попередньої працівниці з урахуванням її інтересів і в подальшому не переглядався.

Представники роботодавця погодилися обговорити з такими працівниками графіки роботи та внести зміни до трудових договорів.

Через деякий час Марина повідомила інспектору, що роботодавець сам запропонував їй працювати за іншим графіком роботи із початком робочого дня о 9 годині ранку. Звільнятись жінка передумала.

Завдяки втручанню інспектора праці одинокій матері вдалося не лише зберегти роботу, а й поєднати її з доглядом за дітьми.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу