Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 6)

25.05.2020 333 0 0

Сьогоднішній випуск присвячено відпустковим питанням. І хоча під час карантину всі ми чекаємо на повноцінну роботу, ніхто не скасовував відпусток. А обов’язок бухгалтера – перевірити правильність їх оформлення, нарахування та оподаткування.

Тож спершу пригадаємо загальні норми – види відпусток, необхідний стаж, тривалість та умови перенесення, продовження і відкликання тощо. Після перевірки всіх умов надання відпустки візьмемося за визначення розрахункового періоду для її оплати. Ви дізнаєтеся, коли виплачуються відпусткові, які виплати входять до їх розрахунку, а які – ні. На практичних прикладах побачите особливості обчислення відпусткових у різних ситуаціях.

На період карантину, який розпочався з 12 березня, багатьох працівників відправили у відпустки: декого – у щорічну основну чи додаткову, а декого – і в неоплачувану. Про особливості оподаткування відпусткових та відображення їх у формі № 1ДФ читайте в рубриці «Податки та внески».

Ми впевнені, що, коли ви будете дотримуватися законодавчих норм та порад, з якими ознайомитеся на сторінках цього випуску, жодних труднощів під час розрахунку відпусткових у вас не виникне.

Продовжуючи тему оплати праці в умовах ризиків зараження коронавірусною інфекцією, сьогодні ми публікуємо консультацію нашого експерта, з якої ви дізнаєтесь, як обчислити максимальний заробіток працівників та яких категорій осіб стосується обмеження розміру нарахованого доходу у зв’язку з унесенням змін до Закону про Держбюджет-2020.

Надзвичайна ситуація в країні відчутно вдарила по трудових ресурсах. Багатьох працівників було звільнено. А декого – незаконно. У такому разі в них є великий шанс поновитися на роботі, звернувшись до суду. Про підстави для поновлення та компенсації, як бути з особою, яка обіймає посаду поновленого на роботі працівника, та про інші цікаві нюанси читайте в рубриці «Юридичні питання».

І не залишайте цей випуск на своєму столі просто без діла. Вивчайте консультаційні матеріали та користуйтеся наданими порадами. Це допоможе вам швидко справитися зі своєю бухгалтерською роботою й відпочити під лагідними променями весняного сонечка. Тим більше, що карантин послаблено! Будьте здорові!

Кадри та зарплата

Загальні відпусткові питання

Порядок розрахунку відпусткових – 2020

Практика розрахунку «карантинної» зарплати

Податки та збори

Відпусткові: оподаткування та відображення у формі № 1ДФ

Юридичні питання

Судова практика щодо поновлення на роботі

Звітність

Останній акорд е-декларування

Ви запитували

Які особливості звільнення в разі зарахування держслужбовця за штат

Оплата учителя у разі роботи за сумісництвом бібліотекарем у тому самому закладі освіти

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали