Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відпусткові – 2021: розрахунок, облік та відображення у звітності

12.05.2021 1838 0 1

Наближається сезон відпусток. Водночас ми пам’ятаємо, що в грудні 2020 року до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, було внесено зміни, які дещо змінили методику розрахунку середньої зарплати для оплати часу всіх видів відпусток, передбачених законодавством (крім декретної відпустки), і компенсації за невикористані дні відпустки. Тож у сьогоднішньому випуску розглянемо, як зараз слід розраховувати відпусткові.

Правильно нарахувати відпусткові, своєчасно та в повному обсязі виплатити їх надто важливо, але це ще не все. Наступним важливим кроком є відображення цих операцій у бухобліку установи. Тож покажемо, як це грамотно зробити.

Відпусткові також потрібно відобразити в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (об’єднаному звіті). Порядок відображення поточних та перехідних відпусткових має свої особливості, про як ми докладно розповіли у випуску.

Також читайте про особливості надання відпусток за особливий характер праці, зокрема і за роботу за комп’ютером, працівникам ОМС, адже порядок їх надання дещо відрізняється від порядку надання відпусток іншим категоріям працівників. 

І звісно, кожен кадровик знає, що накопичувати відпустки працівників небажано. Це може вилитися в певні проблеми для роботодавця. Особливо це стосується виплати за невикористані відпустки в разі звільнення працівника, що, зі свого боку, значно збільшує витрати фонду оплати праці. Тож ми розглянули, як можна вийти з такої ситуації, а також які санкції чекають на роботодавця за порушення права працівників на щорічну відпустку.

Бухгалтерський облік

Розрахунок відпусткових – 2021

Бухоблік відпусткових

Відображення відпусткових у Податковому розрахунку

Юридичні питання

«Комп’ютерна» відпустка: кому і як надається

Кадри та зарплата

Додаткові щорічні відпустки та їх тривалість в ОМС

Заборгованість за відпустками та відповідальність роботодавця

Відкликання з відпустки працівника ОМС

Ви запитували

Як визначити, чи належить професія до робітничих

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали