Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Готуємо річний звіт – 2020 (частина друга)

22.12.2020 582 0 0

Продовжуємо серію матеріалів, розпочату в «Готуємо річний звіт – 2020», які допоможуть скласти звітність, не забувши врахувати зміни щодо неї. Одним із важливих питань перед складанням річної фінансової звітності є правильність нарахування амортизації на основні засоби для достовірного відображення таких даних безпосередньо у звітності. У статті цього випуску розглянемо: де відображається інформація про амортизацію основних засобів; чим слід керуватися під час її нарахування, додаткові аспекти, на які впливає амортизація (знос), та приклади її нарахування.

У цьому випуску дамо відповіді на такі запитання:

  • як подати річну звітність радам, що приєднуються до ОТГ;
  • як не загубити суми з переплати податків;
  • як оприлюднювати звіти про виконання договору наприкінці 2020 року.

Через зміни в організації виробництва та праці, серед іншого й ліквідацію, реорганізацію або перепрофілювання, скорочення чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання в разі запланованого масового вивільнення працівників повинні за два місяці до вивільнення подавати до територіальних органів служби зайнятості інформацію за формою № 4-ПН в повному обсязі про таке вивільнення. Розглянемо порядок подання цієї інформації.

До центрів зайнятості подається також інформація про попит на робочу силу (вакансії) за формою № 3-ПН. Основна мета її подання – допомогти роботодавцям у пошуку працівників. Але є ще інші позитивні моменти. Які саме, ви дізнаєтеся з матеріалів цього випуску від нашого експерта з кадрових питань. Для установ та закладів, які займаються науковою діяльністю, важливо буде ознайомитися з порядком формування показників, які містить форма № 3-наука (річна). Адже ці показники включають дані за звітний рік і звітуватися вже потрібно буде за 2020-й.

Через порушення установлених строків виплати зарплати установи та організації мають здійснювати компенсацію працівникам. Розглянемо, як розрахувати суму такої компенсації, якщо вона виплачуватиметься у грудні 2020 року. Розповімо також, як провести індексацію заробітної плати новоприйнятого працівника, нагадаємо правові норми проведення індексації та надамо ІСЦ для індексації грошових доходів у грудні 2020 року.

У розділі «Юридичні питання» розглянемо один із доступних і поширених способів заробити та примножити кількість грошей на рахунках, а саме відкриття депозитів у банку. Можна не лише зберегти грошові ресурси, але й отримати прибуток у вигляді процентів. Однак важливо робити це грамотно та законно. Про особливості такої операції розповімо в матеріалі випуску.

Отже, працюючи із грошима, треба вчитися правильно віддавати, щоб отримувати прибуток, а економити завжди треба з розумом. І нехай ваші бажання здійснюються, а фінансові можливості розширюються!

Звітність

Амортизація (знос) основних засобів

Форма № 4-ПН: інформуємо про заплановане масове вивільнення працівників

Форма № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»

Форма № 3-наука (річна): складаємо звіт правильно

Кадри та зарплата

Індексація заробітної плати новоприйнятого працівника

Заборгованість із зарплати виплачується у грудні 2020 року: проводимо компенсацію

Юридичні питання

Депозитний договір: особливості укладання та виконання

Ви запитували

Як подавати річну звітність радам, що приєднуються до ОТГ

Як не загубити суми з переплати податків?

Як оприлюднити звіт про виконання договору наприкінці 2020 року?

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали