Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Виплати зниклим безвісти під час виконання службових обов'язків

12.06.2019 704 0 0

Для осіб, які зникли безвісти під час виконання службових обов'язків, передбачено таку державну гарантію, як виплата середнього заробітку на підприємствах, в установах та організаціях, де вони виконували роботу чи проходили службу. Розглянемо нормативно-правове підґрунтя такої преференції та як це має відбуватися на практиці.

Підставою для отримання зазначених державних гарантій та виплат слугує Закон від 12.07.18 р. № 2505-VІІ «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» (далі – Закон № 2505).

Згідно зі ст. 9 Закону № 2505 за уповноваженою на виконання функцій держави особою, яка зникла безвісти під час збройного конфлікту, воєнних дій, заворушень усередині держави або у зв’язку з виконанням службових обов’язків із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, зберігається місце роботи, займана посада та середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування, але не більш як до моменту оголошення такої особи померлою у порядку, установленому законодавством.

До уповноважених на виконання функцій держави осіб згідно зі ст. 3 Закону від 14.10.14 р. № 1700-VІІ «Про запобігання корупції», зокрема, належать:

  • вищі посадові особи держави (Президент, Голова ВРУ та його заступники, прем’єр-міністр, інші керівники держорганів, керівники СБУ, Генпрокуратури тощо;
  • народні депутати та депутати місцевих рад, кандидати на ці посади;
  • держслужбовці та посадовці органів місцевого самоврядування;
  • військові посадові особи та деякі посади осіб військових формувань, поліцейські;
  • судді;
  • особи, які не є держслужбовцями, але надають публічні послуги (аудитори, нотаріуси, приватні виконавці тощо);
  • представники громадських об’єднань та деякі інші категорії осіб.

Особам, зниклим безвісти під час проходження військової служби внаслідок збройного конфлікту та/або воєнних дій, надаються гарантії, передбачені Законом від 20.12.91 р. № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон № 2011). Зокрема, за ними зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, оклад за військовим званням, надбавки за вислугу років, інші щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали