Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Виплата одноразової допомоги випускникам ЗВО

20.03.2020 1169 0 0

У цій консультації розглянемо оновлений Порядок надання одноразової грошової допомоги випускникам закладів вищої освіти (далі – ЗВО).

Загалом надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти передбачено постановою КМУ від 26.09.06 р. № 1361 (далі – Постанова № 1361). На виконання п. 1 цієї Постанови наказом МОН від 19.12.19 р. № 1588 затверджено Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти (далі – Наказ № 1588, Порядок № 1588).

Згідно з п. 3 Наказу № 1588 МОН має щороку розподіляти (перерозподіляти) бюджетні призначення в межах передбачених у держбюджеті бюджетних асигнувань для виплати такої допомоги в державних ЗВО.

Визначено, що ця допомога виплачується в розмірі п’ятикратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року. Тож цьогоріч випускникам має бути виплачено 10 510 грн (2 102 грн х 5).

У п. 1 Порядку № 1588 установлено, що допомога надаватиметься випускникам ЗВО денної форми навчання, які навчались за держзамовленням у державних та комунальних ЗВО незалежно від підпорядкування. Цей випускник має здобути освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь фахового молодшого бакалавра, ступінь бакалавра, бакалавра або магістра за спеціальностями галузі знань «01 Освіта/Педагогіка», або ступінь бакалавра, магістра за іншою спеціальністю і галуззю знань.

Обов’язковою умовою є також укладення таким випускником на строк не менше як 3 роки договору про роботу на посадах педпрацівників у закладах загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти, визначених органами управління освітою.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали