Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Уведення до штату бухгалтера – із дотриманням законодавства

15.03.2018 642 0 1

Існування установи без забезпечення в ній достовірного бухобліку є неможливим. Отже, завданням роботодавця, тобто керівника установи, є забезпечення організації такого обліку. За ст. 8 Закону від 16.07.99 р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) це здійснюється ним самостійно, зокрема шляхом введення до штату посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.

У ч. 7 ст. 8 Закону № 996 установлено коло завдань, що покладаються на головного бухгалтера чи особу, яка забезпечуватиме ведення бухобліку.

Тож після прийняття керівником установи чи закладу рішення щодо способу ведення в ній бухобліку, а також визначення відповідальних осіб, які виконуватимуть необхідні для цього функції та завдання, конче важливим є затвердження посадових інструкцій за посадою головного бухгалтера чи бухгалтера.

Фактично це буде локальний документ, який слугуватиме, так би мовити, арбітром, наприклад, під час визначення особи, за посадою якої передбачається виконання роботи із складання бухгалтерської, фінансової звітності, відображення операцій на відповідних рахунках тощо. Крім того, посадова інструкція дасть змогу чітко розмежувати коло завдань, які, приміром, покладаються на суміжні служби установи, з якими щодня фактично співпрацюють бухгалтери: кадрову, юридичну тощо.

Кваліфікаційні вимоги до посади такого керівника, як головний бухгалтер, визначаються згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Мінпраці та соцполітики від 29.12.04 р. № 336 (далі – Довідник). Також Довідник установлює, що ця характеристика поширюється на інші професії керівників підрозділів бухобліку: начальник управління, начальник відділу (самостійного), начальник відділу (у складі управління), начальник бюро, начальник сектора, завідувач відділу (бюро), завідувач сектора. Це означає, що за потреби до штату установи можуть бути введені й такі посади.

Крім того, у Довіднику зазначено, що посадові інструкції мають ураховувати конкретні особливості професійної діяльності працівників зазначених професій.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали