Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи включати до розрахунку середнього заробітку держслужбовця премію, виплачену за «старими» умовами оплати праці?

Працівникам держоргану обласного рівня за квітень 2016 року нараховано премію в розмірі 1 260 грн., яку виплачено в травні. Чи включається вона до розрахунку середньої зарплати для оплати днів щорічної основної відпустки в липні поточного року, а також для виплати грошової допомоги при наданні їм такої відпустки?

На працівників держорганів з 01.05.16 р. поширюються норми Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889). Відповідно до тих осіб, які залишаються працювати в цих органах та яким надано статус держслужбовців, застосовуються прийняті на виконання цього Закону нормативно-правові акти. Щодо оплати праці зазначених категорій осіб, то вона здійснюється за нормами ст. 50, 51, 52 цього Закону та відповідних рішень Кабміну.

Зокрема, з дати набуття чинності Закону № 889 оплата праці держслужбовців здійснюється відповідно до постанови КМУ від 06.04.16 р. № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» (далі – Постанова № 292). Держслужбовцям установлюються нові розміри посадових окладів, визначені залежно від юрисдикції держоргану та посади, яку вони обіймають.

Відтепер посадові оклади визначаються за групами оплати праці, яких у ст. 51 Закону № 889 передбачено дев’ять (додаток 3 «Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці» до Постанови № 292). Також Постановою № 292 установлено розміри надбавок за ранги держслужбовців, яких буде 9, а не 15, як раніше. Додамо: надбавки за ранги вищі порівняно з тими, що виплачувались до 01.05.16 р.

Крім того, зазначеним посадовим особам виплачуються додаткові стимулюючі виплати (надбавки), як це передбачає Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затверджене постановою КМУ від 06.04.16 р. № 289 (далі – Положення № 289). Тож керівник держслужби в межах економії фонду оплати праці, щоб зберегти держслужбовцеві раніше виплачувані йому обсяги заробітку (без премії), має право встановити надбавки за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи.

Як бачимо, умови оплати праці держслужбовців зазнали неабияких змін, а саме збільшено питому вагу посадового окладу та надбавки за ранг у складових їх заробітку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали