У лікарняні закралася помилка: виправляємо та повертаємо
Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 7)
Під час перевірки спеціалістами робочого органу Фонду соціального страхування (далі – ФСС) було виявлено зайво нараховану та виплачену за кошти ФСС суму за лікарняним листом працівниці бюджетної установи. Ця прикра помилка сталася минулого року. Працівниця повернула зазначену суму до каси установи. Як у бухобліку відобразити кошти, що підлягають поверненню згідно з актом перевірки ФСС? Відповіді на це та інші запитання ви знайдете в нашій консультації.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) ФСС є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контролює використання коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами соцстрахування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.
Одне з основних завдань і функцій ФСС та його робочих органів – здійснення контролю за використанням коштів ФСС, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, а також застосування в установленому законодавством порядку фінансових санкцій та накладання адміністративних штрафів (п. 6 ч. 2 ст. 9 Закону № 1105).
Фонд має право, серед іншого, перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів ФСС, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів ФСС та зупиняти виплати з ФСС у разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним до ФСС недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів ФСС (п. 3 ч. 1 ст. 10 Закону № 1105).
Спеціалісти ФСС під час перевірки страхувальника керуються Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженою постановою правління ФСС від 22.12.10 р. № 29 (далі – Інструкція № 29).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року