Чи звільняти викладача-сумісника наприкінці навчального року?
Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина п’ята)
Викладач-сумісник пропрацював у закладі вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації навчальний рік. Чи потрібно його звільняти наприкінці року?
Порядок роботи сумісників та оплати їхньої праці визначається постановою КМУ від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. № 43.
Виходячи з нормативних документів, сумісництво здійснюється працівником за межами робочого часу за основною посадою.
Згідно з п. 2 Постанови № 245 тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 години на день і повний робочий день у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати половину місячної норми робочого часу. Оскільки в цьому документі не вказано, за якою саме роботою установлюється така норма – за основною чи за сумісництвом, будемо вважати, що вона стосується норми часу за основною займаною посадою.
Згідно з п. 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102), норма педагогічної (викладацької) роботи для вчителя становить 18 год. на тиждень (пп. «а»), викладача – 720 год. на рік (пп. «б»).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року