Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи звільняти викладача-сумісника наприкінці навчального року?

08.05.2019 1887 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина п’ята)

Викладач-сумісник пропрацював у закладі вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації навчальний рік. Чи потрібно його звільняти наприкінці року?

Порядок роботи сумісників та оплати їхньої праці визначається постановою КМУ від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. № 43.

Виходячи з нормативних документів, сумісництво здійснюється працівником за межами робочого часу за основною посадою.

Згідно з п. 2 Постанови № 245 тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 години на день і повний робочий день у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати половину місячної норми робочого часу. Оскільки в цьому документі не вказано, за якою саме роботою установлюється така норма – за основною чи за сумісництвом, будемо вважати, що вона стосується норми часу за основною займаною посадою.

Згідно з п. 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102), норма педагогічної (викладацької) роботи для вчителя становить 18 год. на тиждень (пп. «а»), викладача – 720 год. на рік (пп. «б»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали