Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Умови виплати матеріальної допомоги працівникам рад

15.11.2017 481 0 1

Із 01.05.16 р. набув чинності Закон від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889), яким змінено умови оплати праці держслужбовців, у тому числі й порядок надання їм допомоги. Чи вплинули такі зміни на порядок виплати допомоги працівникам органів місцевого самоврядування (далі – ОМС)? У пошуках відповіді на це запитання, яке часто виникає у наших читачів, розглянемо особливості здійснення зазначених виплат різним категоріям працівників рад та їх виконавчих органів – керівникам та спеціалістам, службовцям, робітникам.

Перш за все зазначимо, що умови оплати праці працівників державних органів, зокрема держслужбовців, передбачені Законом № 889, суттєво відрізняються від умов, що нині застосовуються для працівників ОМС. Це означає, що фактично засади встановлення посадових окладів, надбавок за ранги та за вислугу років, інших надбавок та доплат, а також порядок преміювання, надання матеріальної допомоги для держслужбовців та для посадових осіб рад зовсім різні.

На сьогодні питання оплати праці держслужбовців регулюються окремими урядовими рішеннями, тоді як до 01.05.16 р. для працівників рад можна було застосовувати ті самі норми рішень Кабміну з цього питання, що й для держслужбовців.

Так, згідно з ч. 3 ст. 51 Закону № 889 щороку Кабмін має визначати схеми посадових окладів для посад держслужби з урахуванням юрисдикції держорганів. У 2017 році застосовується постанова КМУ від 18.01.17 р. № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», якою визначено: умови оплати праці, стимулювання, преміювання всіх категорій працівників, включаючи держслужбовців, служб патронату, працівників, на яких покладаються функції з обслуговування; умови стимулювання, преміювання працівників.

Виплата допомоги держслужбовцям здійснюється згідно з нормами:

  • ст. 57 Закону № 889, що передбачає виплату цим особам при наданні щорічної основної оплачуваної відпустки грошової допомоги в розмірі середньомісячної зарплати;
  • ст. 54 Закону № 889 та постанови КМУ від 08.08.16 р. № 500, що передбачають надання один раз на рік надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної зарплати згідно з особистою заявою держслужбовця. Рішення про її надання приймається керівником держслужби відповідного держоргану в межах затвердженого фонду оплати праці (далі – ФОП). Зауважимо: за недостатності коштів допомога може взагалі не виплачуватись.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали