Працівникам соцслужб поновлено виплату надбавки за стаж роботи
06.07.2017 2859 0 1
Постановою КМУ від 21.06.17 р. № 435 «Деякі питання оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді» (далі – Постанова № 435) передбачено виплату надбавки за стаж роботи певним працівникам цих центрів.
Нагадаємо, що на сьогодні оплата праці працівників центрів здійснюється відповідно до постанови КМУ від 22.07.16 р. № 462 «Питання оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді» (далі – Постанова № 462) на засадах, установлених для працівників бюджетної сфери (лікарів, учителів, концертмейстерів тощо). До прийняття цієї постанови оплата їх праці здійснювалася згідно з наказом Мінсоцполітики від 05.04.06 р. № 104 «Про умови оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді» (далі – Наказ № 104) як працівників держорганів. Тобто вони мали право і на надбавку за вислугу років, визначену в таких самих відсотках до посадового окладу, що й для держслужбовців.
Оскільки Закон від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу», що набув чинності з 01.05.16 р., не поширюється на працівників центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, Постановою № 462 було змінено умови оплати праці їх працівників. Зокрема, згадані працівники втратили можливість одержувати раніше встановлену їм надбавку за вислугу років.
Відтепер згідно з п. 3 Постанови № 435 керівники центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, а також їх заступники, керівники структурних підрозділів з основного виду діяльності та фахівці із соціальної роботи мають право на надбавку за стаж роботи. Тобто надбавка виплачуватиметься не всім працівникам, а лише переліченим вище.
Залежно від стажу роботи в центрах установлено такий розмір надбавки: понад 3 роки – 10 %, понад 10 років – 20 %, понад 20 років – 30 % посадового окладу.
Постановою № 435 затверджено і Порядок нарахування і виплати надбавки керівникам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів з основного виду діяльності та фахівцям із соціальної роботи за стаж роботи в центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Важливим є те, що до стажу, який дає право на одержання цієї надбавки, крім стажу роботи на відповідних посадах у центрах соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, зараховується також час роботи в центрах на посадах, віднесених до відповідних категорій посад держслужбовців та органів місцевого самоврядування, за основним видом діяльності, а також на відповідних посадах держслужбовців та органів місцевого самоврядування в соціальній сфері.
Звертаємо увагу ще на й таке. Як передбачено п. 2 Постанови № 462, у разі зменшення у зв’язку з прийняттям цієї Постанови заробітної плати (без премії) в окремих працівників центрів на час роботи на займаній посаді таким працівникам виплачується різниця між раніше встановленою заробітною платою (без премії) і заробітною платою (без премії), установленою за новими умовами оплати праці.
Постановою № 435 унесено зміни до цього пункту, згідно з якими вищевказане збереження заробітку належить згаданим працівникам незалежно від зміни найменувань їх посад.
Наприклад, в умовах дії Наказу № 104 до штату центрів уводилися посади спеціалістів І категорії, тоді як згідно зі Схемою тарифних розрядів посад (професій) професіоналів, фахівців, керівників інших структурних підрозділів і технічних службовців, загальних для всіх бюджетних установ, закладів та організацій (додаток 3 до постанови КМУ від 30.08.02 р. № 1298), за якою провадиться на сьогодні їх оплата праці, передбачено посади професіоналів та фахівців.
Немає зараз у вищезгаданому додатку й таких посад, як старший статистик, статистик, секретар керівника, комендант, секретар-друкарка, діловод, архіваріус.
Отже, зазначеним працівникам, у яких після запровадження нових умов оплати праці, установлених Постановою № 462, найменування посади змінилось, має також виплачуватись різниця втраченого ними заробітку (однак без урахування премії), якщо такий факт має місце.
Тож радимо керівникам республіканського (АР Крим), обласних, мм. Києва та Севастополя, районних, міських, районних у містах центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді внести зміни до ухвалених для відповідних центрів умов оплати праці з тим, щоб здійснювати працівникам виплату надбавки за стаж роботи. Також потрібно виплачувати працівникам передбачену п. 2 Постанови № 462 різницю втраченого заробітку (без премії) незалежно від зміни найменування їх посад. Виплати мають провадитись у межах затверджених кошторисами видатків на оплату праці.
Коментарі до матеріалу