Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи платити допомогу на оздоровлення суміснику?

22.02.2018 562 0 1

Жінка працює на 0,5 ставки на посаді статистика медичного в ЦРЛ та на 0,5 ставки на такій самій посаді – в ЦПМСД. До поділу ЦРЛ у зв’язку з проведенням медичної реформи на дві установи – первинного та вторинного рівня це була 1,0 ставка зазначеної посади.

Чи вважається робота на одній із цих посад зовнішнім сумісництвом?

Право працівника працювати одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях урегульоване КЗпП, постановою КМУ від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ i організацій» (далі – Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ i організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі – Положення № 43).

Зокрема, відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному чи одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Сумісництво – це виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві (установі, організації) або у громадянина (п. 1 Положення № 43).

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 1021 КЗпП, п. 2 Постанови № 245).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали