Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Особливості індексації зарплати педагогічних працівників

12.09.2016 323 0 1

Тарифікацію в загальноосвітньому закладі проведено, але невдовзі настане час нарахування педагогічним працівникам зарплати згідно із визначеними в тарифікаційному списку її складовими, де враховано педагогічне навантаження для кожного з них на новий навчальний рік, розміри підвищень ставок зарплати, доплати та надбавки. Розглянемо, з огляду на чинні на сьогодні норми законодавства, чи вплине зміна обсягу педнавантаження на індексацію зарплати. Як може змінитися сума індексації при встановленні підвищення ставки або законодавчого збільшення ставок зарплати після проведення тарифікації.

Зміна обсягів педнавантаження при незмінному окладі

На початку кожного нового навчального року вже декілька років поспіль у бухгалтерів закладів освіти виникало запитання, чи вважати місяць базовим для того педагогічного працівника, якому за результатами тарифікації збільшено обсяг педнавантаження.

У різні роки відповіді фахівців, у тому числі викладені в листах Мінсоцполітики, були різними. У якийсь період (приблизно до 2013 року) йшлося про те, що місяць збільшення педнавантаження є базовим.

Пізніше Мінсоцполітики погодилося з тим, що збільшення педнавантаження – це лише збільшення обсягу роботи і в разі незмінності тарифної ставки говорити про базовий місяць немає підстав. А у 2015 році воно знову вирішило повернутися до позиції, за якою місяць збільшення педнавантаження є базовим. У зв’язку з цим індекс споживчих цін (далі – ІСЦ) такого місяця прирівнювався до 1, або 100 %, і розрахунок права на індексацію в подальшому для педпрацівника мав починатися заново з ІСЦ місяця, що настає за базовим.

Нарешті ми отримали однозначну відповідь на поставлене вище запитання мовою нормативного документа. Ідеться про зміни до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 17.07.13 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078), унесені постановою КМУ від 09.12.15 р. № 1013.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали