Оплачуємо роботу кухаря в закладі загальної середньої освіти
Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1)
Організація харчування учнів є однією з головних функцій закладу загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО). Покажемо, як визначається кількість штатних одиниць кухарів для шкільного харчоблоку та розраховується заробітна плата цих працівників.
Відповідальність за організацію харчування учнів (вихованців) у ЗЗСО незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, дотримання в них вимог санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм покладається на засновників (власників), керівників цих закладів. Норми та порядок організації харчування учнів (вихованців) у закладах загальної середньої освіти встановлюються КМУ (п. 3 ст. 22 Закону від 13.05.99 р. № 651-XIV «Про загальну середню освіту»).
Порядок розрахунку штатних посад працівників харчоблоків ЗЗСО визначено Типовими штатними нормативами закладів загальної середньої освіти, затвердженими наказом МОН від 06.12.10 р. № 1205 (далі – Штатні нормативи № 1205).
Зверніть увагу: визначені Штатними нормативами посади працівників харчоблоку вводяться в закладах, що самостійно організовують харчування учнів, які згідно із чинним законодавством забезпечуються харчуванням.
Посаду кухаря також уводять лише в школах, які самостійно організовують харчування учнів 1–4-х класів та інших учнів, яких законодавство зобов’язує забезпечувати харчуванням. У табл. 1 покажемо, як розрахувати необхідну кількість таких працівників.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року