Оформлюємо первинні документи на виплату аліментів
Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина дванадцята)
На державному підприємстві працівник сплачує аліменти на дітей. Розглянемо, які первинні документи має оформити бухгалтер, щоб такі виплати вважались обґрунтованими.
Насамперед визначимося, на які види можна умовно розподілити аліменти та які документи є підставою для їх виплат. Залежно від характеру виплати аліменти можуть бути:
- добровільні, які утримуються на підставі заяви від працівника (ст. 181, 187 Сімейного кодексу, далі – СК);
- добровільні, які утримуються на підставі заяви стягувача за наявності виконавчого листа (ст. 187 СК; ст. 7 Закону від 02.06.16 р. № 1404-VIII «Про виконавче провадження», далі – Закон № 1404);
- примусові, які утримуються згідно з постановою виконавця на підставі виконавчого листа (ч. 6, ст. 71 Закону № 1404).
Добровільну сплату аліментів передбачено в ч. 1–3 ст. 187 СК. У такому разі один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину з його зарплати. Підставою може бути усна домовленість батьків дитини, нотаріально засвідчений письмовий договір про сплату аліментів на дитину між батьками або рішення суду.
За такою заявою аліменти перераховують не пізніше триденного строку від дня, установленого для виплати доходу (зарплати, пенсії, стипендії).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року