Чи обов'язковою є виплата соціально-побутової допомоги держслужбовцям?
Наприкінці року в бюджетній установі з’явилася реальна можливість для збільшення обсягу виплат із зарплати. Тому є намір використати кошти на надання соціально-побутової допомоги. Чи всі держслужбовці можуть на неї розраховувати?
У розд. VІ Закону від 10.12.16 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) визначено складові заробітної плати держслужбовців, а саме: посадовий оклад, надбавка за ранг держслужбовця, надбавка за вислугу років, виплати за додаткове навантаження, премії. Як бачимо, до цих складових не належить виплата будь-якої допомоги.
Якщо йдеться про соціально-побутове забезпечення, то окремою нормою (ст. 54 Закону № 889) передбачено можливість надання держслужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Умови її надання передбачено в Порядку, затвердженому постановою КМУ від 08.08.16 р. № 500 (далі – Порядок № 500).
Щоб отримати таку допомогу, держслужбовець має звернутися до керівника держслужби установи, в якій він працює, з особистою заявою. Хоча Порядок № 500 не деталізує процедури оформлення документів, практика показує, що доцільно зазначити в цій заяві конкретні обставини, які, на думку держслужбовця, потребують вирішення. Підстави для такого звернення в кожного свої, однак зазначити про них у заяві треба. Наприклад: працівникові надано путівку до санаторно-курортного закладу для реабілітації після травми; дитина вперше йде до школи і для неї потрібно придбати шкільний одяг, взуття, шкільне приладдя; молодий держслужбовець нещодавно взяв шлюб і для перших сімейних побутових придбань йому потрібні кошти.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року