Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи може заступник керівника медзакладу чергувати понад норму робочого часу?

Заступники керівника лікувально-профілактичного закладу працюють за сумісництвом на 0,25 та 0,5 шт. од. на лікарських посадах. Чи правомірним є залучення їх понад норму робочого часу за сумісництвом до чергування вдома та у приймальному відділенні стаціонару? Чи є правомірним залучення керівника цього закладу до чергування у приймальному відділенні стаціонару понад норму робочого часу?

Для відповіді на поставлені запитання слід звернутися до норм законодавства, що регулює оплату праці працівників медичної галузі.

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення затверджено спільним наказом Мінпраці та соцполітики і МОЗ від 05.10.05 р. № 308/519 (далі – Умови № 308/519).

Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) або залежно від виконання норм виробітку та відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат і надбавок, передбачених чинним законодавством.

Постановою КМУ від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43, установлено норми праці для сумісників.

Згідно з п. 1 Постанови № 245 на умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. Тобто працівник не може виконувати в один і той самий час (наприклад, з 9.00 до 18.00) роботу як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали