Чи може заклад освіти відмовитися від виплати авансу під час простою
Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 5)
Відповідно до ст. 29 Закону від 06.04.2000 р. № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин – звичний захід безпеки під час спалаху інфекційних і вірусних захворювань.
Для залучення викладачів та іншого персоналу закладу до роботи під час карантину керівником закладу видається наказ, у якому обумовлюються умови роботи в цей час та оплата праці.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) заробітна плата – це винагорода, обчислена зазвичай у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Своєчасність отримання зарплати – це конституційне право громадян, закріплене ст. 43 Конституції України.
Відповідно до ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону № 108 терміни виплати заробітної плати встановлюються в колективному договорі або в нормативному акті роботодавця з дотриманням норм законодавства. Щодо строків виплати зарплати в листі Мінсоцполітики від 23.07.18 р. № 1305/0/101-18/28 повідомляється, що заробітна плата має виплачуватися не рідше ніж 2 рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів (далі – к. д.), та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Якщо «не рідше ніж 2 рази на місяць», то виходить, що роботодавець може виплачувати зарплату і тричі на місяць.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року