Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Яка тривалість робочого часу вчителя, який додатково веде гурток, у канікулярний період?

31.10.2019 1517 0 0


Ситуація із практики

Як провадиться оплата праці та яка тривалість робочого часу вчителя педагогічного училища, який має ще додатково години керівника гуртка в тому самому закладі загальної середньої освіти під час канікул?

Оплата праці працівників навчальних закладів провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102).

Відповідно до п. 68 Інструкції № 102 місячна зарплата педагогічних працівників установ освіти, зокрема педучилищ (крім вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів), визначається шляхом множення ставки зарплати на їх фактичне навчальне навантаження на тиждень і ділення отриманого добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Посади вчителя та керівника гуртка згідно з постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 «Про затвердження переліку педагогічних та науково-педагогічних працівників» віднесено до посад педагогічних працівників. У разі якщо вчитель має ще години гурткової роботи, зарплата під час тарифікації визначається окремо за кожною з цих педагогічних посад.

Водночас за посадою вчителя оплата праці залежить від установленої за результатами атестації кваліфікаційної категорії, педагогічного звання, обсягу навчального навантаження, стажу педагогічної роботи та виконання інших видів педагогічної роботи, таких як класне керівництво, перевірка письмових робіт чи зошитів, завідування кабінетом, майстернею тощо, а також надбавки за престижність педагогічної праці.

Оплата праці за посадою керівника гуртка визначається виходячи з розміру ставки зарплати за цією посадою, що також установлюється за результатами атестації, з урахуванням стажу педагогічної роботи, надбавки за престижність педагогічної праці.

Загальна сума зарплати за обома посадами виплачується працівникові щомісячно в однакових розмірах, включаючи періоди учнівських канікул.

Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їхнього навчального навантаження до початку канікул (п. 25 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом Міносвіти від 20.12.93 р. № 455, далі – Типові правила № 455).

Відповідно до п. 19 Типових правил коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями та положеннями, затвердженими в установленому порядку кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку відповідного закладу освіти та умовами контракту, де ці обов’язки конкретизуються.

Періоди, упродовж яких у навчальних закладах не здійснюється навчальний процес, є робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу в порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Тож у канікулярний час учитель педучилища, який ще веде години гурткової роботи, має виконувати організаційно-педагогічну роботу впродовж часу, тривалість якого відповідає затвердженому під час тарифікації обсягу навчального навантаження, виходячи з його тижневої норми за цими посадами.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали