Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як правильно записати назву посади культорганізатора палацу культури?

05.06.2019 3667 0 0

У Палаці культури є посада «культорганізатор», проте в Національному класифікаторі «Класифікатор професій ДК 003:2010», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – ДК 003:2010), ця посада є лише в розділі «Освіта», а в розділі «Культура» – немає. Що робити і як правильно записати назву посади в кадрових документах?

Як відомо, назву роботи (професії або посади), на яку прийнято працівника, у кадрових документах (трудові книжки, накази, штатні розписи тощо) слід записувати відповідно до назв професій і посад, зазначених у ДК 003:2010 та відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Як можна зрозуміти із запитання, посада, про яку йдеться, не є керівною. Тож перейдемо до інших розділів. Дійсно, посада «культорганізатор» у ДК 003:2010 міститься за кодом 3310 і належить до професійного угрупування «Фахівці з початкової освіти», тобто для нашої ситуації не підходить.

Скоріш за все, нашу посаду ми знайдемо у професійному угрупуванні «Декоратори, артисти, спортсмени та організатори у сфері культури та мистецтва» за кодом 347. Отже, за кодом 3474 бачимо посаду «організатор культурно-дозвіллєвої діяльності». Проте її (напевне, випадково) віднесено розробниками ДК 003:2010 до професійного угрупування «Клоуни, ілюзіоністи, акробати та прирівняні до них естрадно-циркові артисти». А посада, що відповідає професійному угрупуванню «Організатори у сфері культури та мис­тецтва», код 3476, має назву «організатор театралізованих народних свят та обрядів», і також не зовсім влаштовує нас.

Слід також пам’ятати, що правильну назву професії та розділу ДК 003:2010, до якого вона належить, треба визначати, виходячи з функціональних обов’язків працівника, викладених у його посадовій інструкції.

Посадові інструкції працівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності та видів економічної діяльності розробляються з дотриманням вимог і норм щодо їх побудови, які містяться у випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі – ДКХП).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали