Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як визначити компенсацію, якщо календарний місяць не відпрацьовано?

07.09.2017 778 0 1

Лікар-хірург почав працювати в медичному закладі 7 серпня 2017 року, а 25 вересня цього самого року звільнився. Виходячи з яких виплат та якого розрахункового періоду слід обчислити суму належної йому компенсації за невикористану відпустку в такому разі?​

За загальними правилами, установленими п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), для виплати компенсації за невикористані відпустки обчислення середньої зарплати провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців (далі – к. м.) роботи, що передують місяцю виплати компенсації. Тоді загальна сума таких виплат (скоригована за наявності підстав і за правилами, визначеними в п. 10 Порядку № 100) згідно з п. 7 Порядку № 100 ділиться на кількість календарних днів (далі – к. д.), що припадають на цей період, за мінусом святкових і неробочих днів (визначених ст. 73 КЗпП).

Аналогічні розрахунки проводяться, якщо особа працювала в закладі хоча й менше року, але з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку. Для проведення розрахунку середньої зарплати в такому разі беруться виплати за повністю відпрацьовані календарні місяці та кількість календарних днів, що на них припадають, за мінусом святкових і неробочих днів.

А от вказівок щодо визначення розрахункового періоду в разі, якщо календарний місяць не відпрацьовано, Порядок № 100 не містить. Тому для розрахунку середньої зарплати в нашій ситуації нічого не залишається, як використати норму передостаннього абзацу п. 4 Порядку № 100, а саме визначити середню зарплату виходячи з установленої працівникові у трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

Що стосується медичного персоналу, то для цього має бути використаний посадовий оклад з урахуванням передбачених законодавством підвищень, розмір якого визначено у графі 12 тарифікаційного списку (складеного за формою додатка 1 до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 05.10.05 р. № 308/519, далі – Умови № 308/519).

Аргументом для цього висновку є той факт, що тарифікаційний список є допоміжним документом для складання штатного розпису, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28.01.01 р. № 57. І для заповнення його графи «посадовий оклад» такий показник визначається саме за даними графи 12 тарифікаційного списку. На користь наведеного підходу висловилося й Мінсоцполітики в листі від 17.05.17 р. № 1440/0/101-17.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали