Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як компенсувати двірнику роботу у вихідний день?

Наталя Волкова

15.02.2017 3565 0 2


У зв’язку з погодними умовами виникла потреба виклику на роботу у вихідний день двірника лікарні для прибирання снігу, аби до місця роботи змогли дістатися інші працівники, а також для забезпечення під’їзних шляхів для спеціального транспорту. Чи не суперечить це законодавству? Як компенсувати роботу в такий день – наданням іншого дня відпочинку чи оплатою в подвійному розмірі?


Залучення двірника до виконання роботи, про яку йдеться в запитанні, у вихідний день зовсім не суперечить законодавству. Так, згідно із ч. 2 ст. 71 КЗпП робота у вихідні дні може проводитися, зокрема, для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів.

Що стосується способу компенсації за роботу у вихідний день, то, очевидно, що надання іншого дня відпочинку буде більш стимулюючим заходом, ніж оплата в подвійному розмірі. Це пояснюється тим, що робота у вихідний день згідно з нормами КЗпП не є надурочною. Тому подвійна оплата за роботу у вихідний день буде врахована в загальній сумі заробітної плати, розмір якої порівнюватиметься з величиною мінімальної зарплати – 3 200 грн.

У результаті двірник за місяць отримає зарплату в такому самому розмірі, що й інші працівники, яким здійснюється доплата до МЗП і які у свій вихідний день відпочивали.

А от надання іншого дня відпочинку компенсує роботу у вихідний. Про такий спосіб компенсації слід зазначити в наказі (розпорядженні) про залучення працівника до роботи у вихідні дні (див. зразок 1). Зауважимо, що на це потрібна згода виборного органу первинної профспілкової організації (п. 4 ч. 1 ст. 247 КЗпП, лист Мінсоцполітики від 13.04.12 р. № 123/13/133-12).

Складаючи цей наказ, слід урахувати, що законодавством не встановлено терміну давності для надання працівникові іншого дня відпочинку за роботу у вихідний день. Тому дату іншого вихідного дня може бути визначено згідно із заявою працівника (див. зразок 2), з огляду на можливість його відпочинку в період сприятливих погодних умов. Або якщо керівництво не проти, сторони можуть домовитися про приєднання іншого дня відпочинку до відпустки працівника. Про це також доцільно зазначити в наказі.

Зразок 1

<...>

Наказ
від 03.02.17 р. № 7

Про залучення Самойлова М. І.
до роботи у вихідний день

Для організації виконання невідкладних робіт із прибирання снігу з метою забезпечення нормальної роботи лікарні, з дозволу первинної профспілкової організації (протокол від 03.02.17 р. № 5) на підставі норм ст. 71 та 72 КЗпП, НАКАЗУЮ:

1. Двірника Самойлова Миколу Івановича залучити до роботи у вихідний день – суботу, 4 лютого 2017 року, з відображенням його в табелі обліку робочого часу як робочого дня.

2. Компенсувати роботу у вихідний день Самойлова М. І. за його згодою наданням іншого дня відпочинку відповідно до його заяви. Роботу в цей день оплатити в одинарному розмірі годинної ставки.

<...>

З наказом ознайомлені:

(підпис)    Самойлов М. І.

<...>

Зразок 2

<...>

Заява

Прошу компенсувати мою роботу у вихідний день – суботу 04.02.17 р. наданням іншого дня відпочинку – 7 березня 2017 року.

(дата)    (підпис)

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали