Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Орендная плата: індексація

02.02.2018 2101 0 1

Розмір орендної плати – одна з істотних умов договору оренди незалежно від об'єкта оренди (нерухомість, транспорт чи інше). Орендодавець може забажати переглянути розмір орендної плати, щонайменше з урахуванням індексу інфляції. За яких умов обов’язково це робити та як розібратися з розрахунками, з’ясуємо в цій консультації.

У сучасних реаліях передача державного та комунального майна в оренду є одним із заходів, спрямованих на забезпечення підвищення ефективності його використання. Причому завдяки оренді задовольняються інтереси як орендодавця (отримання орендної плати за передане в оренду майно), так і орендаря (використання орендованого майна для досягнення власної мети).

До основних законодавчих актів, які регламентують ефективність використання об’єктів комунальної власності, у тому числі надання майна в оренду, належать Цивільний та Господарський кодекси (далі – ЦК, ГК). Так, у гл. 58 ЦК містяться загальні положення про договір майнового найму (оренди), які поширюються на всі види найму, а у ст. 283–289, 291 ГК визначено умови оренди у сфері господарювання.

Крім того, організаційні та майнові відносини, які складаються між орендодавцем і орендарем та охоплюють порядок передання в оренду державного або комунального майна, регулюються Законом від 10.04.92 р. № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269).

Відповідно до ст. 2 Закону № 2269 під орендою слід розуміти засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Цей Закон виділяє основні характерні риси оренди державного та комунального майна.

По-перше, орендні відносини мають виключно договірний характер.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали