Як відобразити у Звіті з ЄСВ утримання надмірно нарахованих сум зарплати?
У січні, після зміни принципу нарахування мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), до розміру МЗП працівника не було включено одну зі складових, що призвело до зайвого нарахування сум, з яких сплачено ЄСВ. У лютому таку помилку виправлено, але сума нарахованої зарплати за лютий виходить меншою від рівня МЗП, і тому виникає потреба «підтягти» базу нарахування ЄСВ. Як правильно відобразити такі операції у Звіті з ЄСВ (додатку 4)?
Згідно зі ст. 1 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Із 01.01.17 р. відповідно до ст. 31 Закону № 108 (згідно зі змінами, унесеними Законом від 06.12.16 р. № 1774-VIII) розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір МЗП.
Тобто якщо працівником виконано місячну норму праці, йому мають нарахувати зарплату, не нижчу від розміру МЗП.
У ч. 2 ст. 31 Закону № 108 визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються для обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення його мінімальної межі. Це доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Усі інші складові зарплати, що не ввійшли до цього переліку, мають включатися до МЗП.
Тобто сума індексації, визначена відповідно до п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, включається до виплат, які мають ураховуватись у складі зарплати для забезпечення її мінімального розміру.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року