Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Закупівлі за пролонгованим договором: чи складати додаток до річного плану?

Бюджетна установа має деякі договори (на закупівлю електроенергії, розподіл природного газу тощо), які в кінці року пролонговуються. Річна сума закупівлі за кожним із цих договорів не перевищує 200 тис. грн. Чи потрібно було планувати закупівлі за такими договорами в додатку до річного плану і чи треба в такому разі оприлюднювати звіт про укладені договори за такими пролонгованими договорами?

Наведена ситуація є цікавою не лише з точки зору дотримання вимог законодавства, а й тому, що думки щодо неї у фахівців держзакупівельної сфери розходяться.

Так, одні стверджують, що пролонгування допорогових договорів, незалежно від предмета договору, не несе в собі жодних ризиків. Радять обов’язково включати закупівлі за пролонгованими договорами в додаток до річного плану закупівель, а звіт про укладені договори – не оприлюднювати.

Інші, як і ми, мають дещо іншу думку щодо законного вирішення такої ситуації. Тож далі більш детально обґрунтуємо, як діяти в цій ситуації.

Як зазначалося вище, допорогову закупівлю можна віднести до публічної закупівлі в розумінні п. 20 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). Тобто це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, установленому Законом № 922.

Для допорогових закупівель Закон № 922 передбачає, що під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали