Закупівлі за пролонгованим договором: чи складати додаток до річного плану?
28.02.2017 525 0 1
Бюджетна установа має деякі договори (на закупівлю електроенергії, розподіл природного газу тощо), які в кінці року пролонговуються. Річна сума закупівлі за кожним із цих договорів не перевищує 200 тис. грн. Чи потрібно було планувати закупівлі за такими договорами в додатку до річного плану і чи треба в такому разі оприлюднювати звіт про укладені договори за такими пролонгованими договорами?
Наведена ситуація є цікавою не лише з точки зору дотримання вимог законодавства, а й тому, що думки щодо неї у фахівців держзакупівельної сфери розходяться.
Так, одні стверджують, що пролонгування допорогових договорів, незалежно від предмета договору, не несе в собі жодних ризиків. Радять обов’язково включати закупівлі за пролонгованими договорами в додаток до річного плану закупівель, а звіт про укладені договори – не оприлюднювати.
Інші, як і ми, мають дещо іншу думку щодо законного вирішення такої ситуації. Тож далі більш детально обґрунтуємо, як діяти в цій ситуації.
Як зазначалося вище, допорогову закупівлю можна віднести до публічної закупівлі в розумінні п. 20 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). Тобто це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, установленому Законом № 922.
Для допорогових закупівель Закон № 922 передбачає, що під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, установлену в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року