Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Ремонт доріг: чи обов’язково проводити процедури закупівлі?

Міська рада планує здійснити ремонт дорожнього покриття на деяких вулицях міста на загальну суму 2 млн грн., у тому числі 1 550 тис. грн. – капітальний ремонт двох вулиць, а 450 тис. грн. – поточний ремонт інших двох вулиць. У зв'язку із цим виникають запитання: чи потрібно проводити відкриті торги на капітальний ремонт дорожнього покриття та чи потрібно проводити процедуру закупівлі на поточний ремонт?

Здавалося б, що вирішення цього питання є простим, адже мета у замовника єдина – провести ремонт вулиць. Однак наша ситуація вимагає застосування різних підходів, оскільки закупівля в разі капітального ремонту відрізняється від закупівлі в разі поточного ремонту. Тож розглянемо її детально.

Насамперед нагадаємо, що відповідно до абзацу другого ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) до замовників-бюджетників цей Закон застосовується за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує для робіт – 1,5 млн грн., а для товару (товарів), послуги (послуг) – 200 тис. грн.

Отже, нам потрібно розібратися з визначенням предмета закупівлі – передусім у разі капітального ремонту, ураховуючи, що ремонтувати потрібно декілька вулиць.

Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, установленому Уповноваженим органом.

Під терміном «роботи» згідно з п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 розуміється проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аерота супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали