Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

За одним предметом закупівлі укладено п’ять договорів: чи оприлюднювати Звіт?

Замовник за одним і тим самим предметом закупівлі уклав п’ять договорів на загальну суму 53 тис. грн., у тому числі: перший – на 3 тис. грн., другий – на 5 тис. грн., третій – на 10 тис. грн., четвертий – на 15 тис. грн., п’ятий – на 20 тис. грн. Чи повинен він оприлюднювати Звіт про укладені договори за формою, затвердженою Наказом № 490 (далі – Звіт), ураховуючи, що сума кожного договору не дорівнює і не перевищує 50 тис. грн.? Чи, може, треба оприлюднювати Звіт за кожним договором окремо або один Звіт про п’ять договорів, оскільки їх загальна сума перевищує 50 тис. грн.? Чи слід оприлюднювати Звіт, якщо, наприклад, закупівля за договором становитиме менше 3 000 грн.?

Як бачимо, запитань виникає багато. Отже, спробуємо розібратися в цій ситуації.

Згідно з абзацом четвертим ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) під час закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких менше за вартісні межі, установлені цією нормою, замовники не зобов’язані проводити процедуру закупівель, але повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, визначених цим Законом, а з метою відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору можуть використовувати електронну систему закупівель ProZorro.

У разі придбання товарів, робіт і послуг без використання системи закупівель, за умови що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за вартість, встановлену абзацами другим і третім ч. 1 ст. 2 Закону № 922, замовники обов’язково оприлюднюють Звіт в системі електронних закупівель відповідно до ст. 10 цього Закону (абзац п’ятий ч. 1 ст. 2 Закону № 922).

Очевидно, що законодавець прив’язує вартісні межі оприлюднення Звіту до поняття «вартість предмета закупівлі». Одразу зазначимо, що такого поняття Закон № 922 не містить, але в його загальних положеннях серед основних термінів сфери публічних закупівель наведено визначення предмета закупівлі, товарів, послуг, роботи, публічної закупівлі.

З огляду на вказані норми та нашу ситуацію, варто розібратися, що означає вартість предмета закупівлі саме в нашому випадку – це вартість предмета закупівлі в одному конкретному договорі (а таких допорогових договорів може бути кілька) чи очікувана річна вартість предмета закупівлі, запланована замовником з метою забезпечення потреби, тобто вартість предмета закупівлі за всіма договорами разом?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали