Із 1 січня 2021 року тендерні комітети мають замінити уповноважені особи (далі – УО). Проте вже сьогодні багато замовників, проводячи закупівлі, користуються послугами УО. Такими особами є, наприклад, фахівці Державної установи «Професійні закупівлі». Утім, в Інтернеті можна знайти чимало статей, у яких написано про те, що цивільно-правові відносини з УО це неправильно. Як оформити правовідносини з УО, яка є працівником іншої установи, і чи можна так робити, розкажемо в консультації.
Дійсно, ст. 11 законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель», який оприлюднено на офіційному сайті Мінекономрозвитку (далі – законопроект, МЕРТУ), передбачено, що відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є УО, яка визначається або призначається замовником одним із таких способів:
До відома: із законопроектом можна ознайомитися на сайті МЕРТУ в рубриці «Документи».
При цьому відповідно до ч. 4 ст. 11 законопроекту не може бути визначена уповноваженою особа, залучена замовником (у разі такого залучення) за договором про надання послуг із проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.
А згідно з ч. 7 ст. 11 законопроекту УО провадить свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення. УО повинна мати вищу освіту (зазвичай юридичну або економічну). У разі визначення кількох УО розмежування їхніх повноважень та обов’язків здійснюється за рішенням замовника.