Забезпечення виконання договору: правові аспекти
03.07.2017 4065 0 2
Акценти статті:
- яким чином замовник може оформити надання учасником забезпечення виконання договору;
- який вид забезпечення краще вимагати та як це правильно передбачити в тендерній документації;
- як правильно повернути учаснику.
Положеннями ч. 1 ст. 546 Цивільного кодексу (далі – ЦК) передбачено, що виконання зобов’язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Водночас відповідно до ч. 2 ст. 546 ЦК договором або законом можуть бути встановлені iншi види забезпечення виконання зобов’язання. Тож, як бачимо, загальнi норми щодо забезпечення виконання зобов’язань не обмежують замовника в установленнi якогось конкретного виду забезпечення виконання договору.
За термінологією, визначеною п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), забезпечення виконання договору про закупівлю – це надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником за договором про закупівлю.
Зауважимо, що, на вiдмiну від забезпечення тендерних пропозицій, яке замовник може вимагати від учасників виключно у вигляді гарантії, забезпечення виконання договору може бути не лише у вигляді гарантії, а й, зокрема, у вигляді депозиту, застави тощо. Тобто Закон № 922 як спеціальний законодавчий акт у сфері публічних закупівель, так як i ЦК, не містить обмежень щодо виду такого забезпечення. Тож далі проаналізуємо, який із зазначених вище видiв забезпечення найбільш прийнятний для замовників у сфері публічних закупівель.
Депозит
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року